Інститут стратегії культури підсумовує діяльність за 2019 рік. Ділимося з Вами нашим звітом про роботу у різних напрямах. Сподіваємось Вам буде цікаво ознайомитися з підсумками року, дізнатися більше про Інститут та його плани на 2020-й.

Результати роботи стосуються дослідницького, освітнього напрямів, сприяння розвитку культурних ініціатив міста та мережуванню, створення фонду культури. Також реалізовано окремі культурні проєкти, як Конгрес Культури.

ІСК розпочав роботу 2018-го року як муніципальна інституція, покликана координувати процес реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова 2025. За перший повноцінний рік діяльності — 2019-й — Інститут став відкритим подієвим майданчиком для культурних подій у місті. За рік інституція провела понад 40 подій, була партнером низки заходів, як Інформаційні дні УКФ у Львові, розроблення Креативного хабу на Дудаєва, ХІХ-й Jazz Bez, ін.

Один із пріоритетів ІСК — освіта для представників культурної сфери. Спільно з партнерами втілено декілька навчальних проєктів. Це семінар «Бізнес для культури», програма для менеджерів культури LWOWRO (зі Strefa Kultury Wroclaw). А в листопаді понад сотня учасників з усієї країни навчалася у школі менеджменту аудіовізуальних індустрій «Кадри управління» (у партнерстві з ГО «Центр соціальних інновацій»).

Вдалося закласти основу для дослідницького напряму Інституту. У 2019-му зібрано інформацію про культурні інституції у Львові і запропоновано інструментарій для аналізу цих даних. Більше інформації у звіті нижче. Перший етап дослідження окреслив актуальні для подальшого вивчання питання.

Триває робота і над створенням муніципального Фонду культури, що є новим для Львова підходом до фінансування й управління у сфері культури. Попереду — розроблення та затвердження юридичної і фінансової моделей, механізму діяльності Фонду. Положення про нього буде представлене у  2020-му.

Серед великих проєктів ІСК 2019 року — Конгрес Культури. Ця масштабна триденна подія, що в жовтні зібрала у Львові майже 300 учасників із різних міст і країн, була присвячена аналізу культурного процесу в Україні та Європі за останні 30 років і нинішній ситуації. На запрошення Конгресу Львів уперше відвідала відома хорватська авторка Славенка Дракуліч. Рівноцінною дискусійній була й мистецька складова Конгресу — триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз». Роботи 18 митців експонувалися у просторі будівлі на площі Ринок, 42 — це була перша така подія в історичній кам’яниці, що має стати мистецьким центром. Також стартував і проєкт «Код Культури». Його мета — дослідити взаємозв’язки між культурним середовищем та містянами. Тут зокрема  матимемо соціологічні дослідження, серію тематичних дискусій (перша — про актуальні культурні тренди — відбулася восени).

Хоча ІСК є молодою інституцією, іншим дієвцям, середовищам цікавий його досвід. Упродовж року представниці Інституту брали участь у подіях у Львові, Києві, Харкові, Вроцлаві, Запоріжжі. Серед іноземних партнерів ІСК: команди Вроцлава (Польща), Каунаса (Литва). На першому році існування Інституту вдалося залучити від донорів та грантодавців на культурні проєкти  суму 2 млн грн.

«Перший рік діяльності Інституту для мене як його керівниці став викликом: ІСК займається формуванням нових для міста практик і механізмів та апробовує їх. Це, скажімо, заснування муніципального фонду культури, дослідження міської сфери культури, розширення мереж партнерів Львова, зокрема моніторинг можливості міста Львова бути аплікуваним на програму Європейська Столиця Культури. Водночас 2019-й засвідчив, що до Інституту є певний рівень професійного інтересу й довіри — з боку місцевих і загалом українських культурних ініціатив та дієвців, міжнародних інституцій, грантодавців,» — каже Юлія Хомчин, керівниця  Інституту стратегії культури.

Робота у всіх напрямах діяльності продовжуватиметься у 2020-му. Важливо,  що культура є пріоритетом політики для міста, затверджено програму «Львів 2020: Фокус на культуру».

Дякуємо, що ви були з нами!

Поділитися