Інститут стратегії культури (ІСК) – це муніципальна інституція, створена для координації процесу реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова 2025.
Місія Інституту стратегії культури: аналітична підтримка інституцій та ініціатив, які діють у сфері культури, підвищення інституційної спроможності та сприяння розвитку потенціалу культурних
середовищ Львова.

Головні завдання ІСК:
– збір даних та дослідження актуальних культурних процесів
– моніторинг виконання Стратегії розвитку культури
– створення та адміністрування муніципального Фонду культури
– проведення Конгресу культури – професійної дискусійної платформи для обміну досвідом та збору інформації
– стратегування муніципальних установ культури
– освіта впродовж життя для працівників культури
– співпраця шкільної та дошкільної освіти з культурними організаціями
– міжнародна співпраця та культурна дипломатія
– створення та подання заявки на титул Європейської Столиці Культури
– налагодження комунікації поміж інституціями, організаціями та закладами культури.

Протягом 2018 року з метою прозорого та правомірного функціонування Інституту було сформованo експертну Наглядову раду – постійно діючий орган інституції, що даватиме оцінку діяльності Інституту, надаватиме експертні консультації та разом з командою ІСК плануватиме подальший розвиток установи. Аби зберегти різноманіття поглядів та світоглядних перспектив, серед учасників Наглядової ради Інституту стратегії культури зібрали менеджерів та практиків з Польщі, України (Харків, Київ, Львів) та Великобританії.


До Наглядової ради ввійшли:

– Роберт Палмер – незалежний консультант, який працює на міжнародному рівні з різноманітними культурними проектами у сферах культурної політики та стратегії, організаційного розвитку, креативної економіки та питань, пов’язаних з культурними правами та культурним розвитком міст. Роберт Палмер працював директором з питань культури, культурної та національної спадщини Ради Європи (2006-2013), директором з питань культури в місті Глазго, а також експертом у кількох містах та регіонах з питань культурного розвитку та регенерації, культурного туризму, фестивалів та політик в галузі мистецтва; очолював Європейські столиці культури (Брюссель та Глазго), консультував численні міста у процесі здобуття статусу Європейської столиці культури.

– Роберт Пясковський – польський філолог, соціолог, музикант, менеджер культури та культурних заходів, програмний директор Краківського бюро фестивалів. Координує розробку ключових тематичних платформ Бюро – літератури, музики, кіно та аудіовізуальної індустрії, а також програми місцевих заходів у галузі культури. Також координує роботу Краківської кінокомісії та співпрацю міста з кінокомпаніями, а також кінофестивалі, такі як Netia Off Plus Camera та Krakow Film Music Festival. Був відповідальним за процес здобуття титулу Міста літератури ЮНЕСКО в Кракові. Керує виконанням Міської програми літератури ЮНЕСКО та організацією літературних фестивалів у Кракові: Фестивалю Мілоша та Фестивалю Конрада. 

– Кшистоф Май – з 2012 року очолює бюро, яке керує програмою Європейської столиці культури Вроцлава 2016 року. Упродовж шести років був менеджером фестивалю “Джаз над Одрою”, був ініціатором та співзасновником фестивалю Capital of Rock. Багато років очолював культурний відділ Студентського парламенту Польщі, працював речником мера Любліна та заступником з соціальних питань.

– Оксана Форостина – видавець, директорка і співзасновниця видавництва Yakaboo Publishing. З 2013 до 2015 року була відповідальною редакторкою часопису «Критика» та проекту «Критичні рішення». 2014 року увійшла у перелік інноваторів Центральної та Східної Європи New Europe 100 — спільного проекту польського часопису Res Publica Nowa, Visegrad Fund, компанії Google та газети Financial Times. Як консультант працювала у проектах брендингу та розробки комунікаційних стратегій в експертній компанії pro.mova 2007-2011, входила у раду директорів. Авторка телевізійного проекту на телеканалі «UA: Перший» (2015), кураторка спеціального українського числа часопису Czas Kultury (Познань, 2015). 

– Софія Дяк – директорка Центру міської історії центрально-східної Європи у Львові (Україна). Брала участь у реалізації дослідницьких проектів, виставок, семінарів, літніх шкіл на тему Центру міської історії та спадщини. Захистила дисертацію “(Пере)осмислені міські ландшафти: Львів і Вроцлав після 1944-45 р.р.” в Інституті філософії і соціології Польської Академії Наук у Варшаві.  Була стипендіатом у Центрі вивчення Голокосту і геноциду в Амстердамі, Інституту наук про людину у Відні, Інституту гуманітарних наук в Колумбійського університету, а також Українського наукового інституту Гарвардського університету. 

– Борис Захаров – голова управи Гуманітарної студії “Хвиля”, автор програми “Людина і право” і телеведучий на Еспресо TV. Понад 20 років працював у сфері прав людини у Харківській правозахисній групі, Українській Гельсінській спілці з прав людини. Є організатором джазових фестивалів, зокрема, Jazz Bez у Харкові, автор проекту “Мистецтво толерантності”, що діє з 2007 року. Автор книги “Нарис історії дисидентського руху в Україні” і статей в галузі прав людини, історії та культури.

– Віра Балдинюк – українська письменниця, літературознавець, критик та арт-критик. Головна редакторка журналу Korydor. 2004 року в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка захистила кандидатську дисертацію «Наративні моделі сучасної української історичної прози (за творчістю Павла Загребельного і Валерія Шевчука)» під керівництвом Тамари Гундорової. Працює науковим співробітником в Інституті літератури. 2009 року проходила навчання і стажування в Центрально-Європейському університеті.

– Олександр Кобзарєв – керівник комунальної установи Інститут міста (Львів). HR-директор, компанія «Ваш Сад» (Одеса). Директор, бізнес-консультант, ПП «Pucelik Consulting Group» (Одеса). Заступник директора з наукової роботи, експерт-оцінювач, ПП «Аналітик» (Одеса). Співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GІZ в проекті «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова». Місцевий координатор у Львові проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ) та проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП), які реалізовувалися Федерацією канадських муніципалітетів за фінансування CIDA.

Підпорядкований Департаменту розвитку Львівської міської ради, Інститут займається аналітикою, моніторингом, освітніми та комунікаційними проектами у сфері культури