Modernism for the Future 360/365 (MoFu) — міжнародний проєкт із (пере)осмислення модерністичної спадщини з допомогою мистецтва — матиме майже півтора десятка арт-резиденцій, локальних та міжнародних — у Литві, Чехії, Бельгії й Україні, власне у Львові!
У нашому місті відбудеться дві резиденції. І поки Каунас готується відправити художника(цю) до нас — для арт-«дослідження» Будинку профспілок на проспекті Шевченка 7 (1929 рік), ми відкриваємо дві опції для львівських митців — резиденції у Львові та Кортрейку.
До участі можуть зголошуватися митці та мисткині різних напрямів, які працюють із простором чи мають такий досвід. Це може бути візуальне мистецтво, перфоманс, музика, міждисциплінарні практики тощо. До участі допускаються митці з України. В пріоритетному порядку розглядатимуться заявки авторів / авторок зі Львова чи Львівщини. Умовами є інтерес до архітектурного спадку і бажання сприяти розкриттю цінності модерністської спадщини через мистецькі засоби; готовність до співдії з мешканцями відповідних архітектурних об’єктів, зацікавленими містянами (їхнє залучення — один із фокусів MoFu); готовність публічно презентувати власний мистецький проєкт та долучитися до тематичних дискусій в межах MoFu. Організатори забезпечують гонорар (3000 €), інформаційний та технічний супровід (умови та права нижче).
На початку 2022-го всі мистецькі напрацювання в рамках MoFu експонуватимуться на виставці у Литві, що відкриє Програму «Каунас – Європейська столиця культури 2022». А тепер — до наших об’єктів:
1. Будинок Галлетів на вулиці Княжій 16 / Львів.
Це унікальний за рівнем збереження для нашого міста і дуже цікавий об’єкт. Будинок був зведений у 1930-му (архітектор Тадеуш Врубель) для сім’ї Галлетів. Нині тут приватні мешкання, в одному з яких зокрема збережено чимало оригінальних елементів інтер’єру та побуту, як наприклад, умивальник, шпалери чи вимикач, спроектований у Баугаузі. Аби уявити собі цю неповторну атмосферу майже сторічної давності, запрошуємо ознайомитися з текстом, фото і «сходити» на екскурсію з Мирославою Ляхович, яка долучилася до проєкту MoFu як дослідниця модернізму.
Аплікаційна форма тут: https://bit.ly/2JfFAn9. Дедлайн — 15 січня 2021 року. Період проведення резиденції — березень-квітень 2021 року, тривалість — два тижні.
2. Каплиця Воскресіння Христового — Кортрейк (Бельгія)
Каплиця Воскресіння Христового збудована на початку 1960-х років. Вона розташована в саду Ліцею Богоматері Фландрської. Її звели, аби замінити стару шкільну капличку, що була зруйнована під час Другої світової війни. Архітектором був Андре Де Смет — художник за освітою, вчитель мистецтва, який опанував архітектурне проєктування самостійно. Це був прогресивний та інноваційний на той час дизайн. Цікаво, що стиль каплиці вплинув і на те, як у подальшому розбудували школу. Цьогоріч каплицю перетворюють на повноцінну парафіяльну церкву.
Більше про об’єкт у тексті, фото. А тут аплікаційна форма https://bit.ly/3q7p0qb. Чекаємо на заявки до 15 січня! Період проведення резиденції — два тижні у період від травня до липня 2021 року.
Також до уваги аплікантів/-ток відео презентація арт-резиденцій від координаторки проєкту у Львові:
Чого художник може очікувати від проєкту / чого команда проєкту очікує від митця/мисткині.
Умови й період резиденції
- реалізація резиденції навесні 2021 року; узгодження точної дати й умов поїздки в Кортрейк відбудеться пізніше, відповідно до актуальної епідеміологічної ситуації (гонорар, технічний та інформаційний супровід, витрати на роботу з архівом)
- гонорар включає грошову винагороду за участь митця у проєкті, а також за потреби може бути використаний на житло. Для учасника міжнародної резиденції переліт оплачують організатори проєкту.
Робочий творчий процес
- забезпечення митцеві свободи творчості; про технічні, дослідницькі, комунікаційні моменти реалізації проєкту митець інформує команду проєкту, з’ясовує / узгоджує із нею
- готовність до колаборації з дослідниками, координаторкою і командою проєкту, іншими локальними партнерами проєкту (зацікавлені інституції, ГО)
- обов’язкове залучення до мистецького проєкту місцевих мешканців чи зацікавлених містян (із допомогою одного з методів: напівструктуроване інтерв’ю, неструктуроване інтерв’ю, описове спостереження, включене спостереження або фокус-групи — визначитися допоможе дослідниця проєкту). Загалом митець / мисткиня має залучити щонайменше 8 учасників до своїх мистецьких пошуків, імплементації іта презентації проєкту
- учать в 1 дискусії проєкту на тему переосмислення й актуалізації спадку модернізму
- публічне представлення свого проєкту в місті резиденції після її завершення
Авторські права
- авторські права на проєкт належать художнику
- права власності належать Kaunas 2022 (як партнеру-лідеру проєкту MoFu) та Інституту стратегії культури (як партнеру проєкту MoFu у Львові): художник дає невиключну ліцензію для використання художньої роботи на виставці у Каунасі (січень 2022) та з метою популяризації проєкту «Модернізм для майбутнього 360/365» на різних медіаканалах, тематичних форумах (передбачена можливість транспортування твору до Каунаса 2022, якщо він до цього надається, або ж інша форма його репрезентації у Литві, на відкритті програми «Каунас — Європейська столиця культури 2022»)
- художник має право використовувати твір самостійно після консультації з Інститутом стратегії культури та отримання дозволу від Kaunas 2022 в усній або письмовій формі (у випадку форс-мажору, який не дозволяє художнику реалізувати арт-проєкт, митець повідомляє ІСК електронною поштою впродовж 7 робочих днів; аналогічно, установа-партнер інформує митця у випадку виникнення форс-мажору, який заважає профінансувати мистецький проєкт).
Хай щастить! За додатковою інформацією звертайтесь до координаторки проєкту у Львові Ярини Короткевич, ya.korotkevych.csi@gmail.com
Modernism for the Future 360/365 — проєкт Kaunas 2022 (Каунас Литва), Intercommunale Leiedal (Кортрейк, Бельгія), Vaizard (Брно, Чехія) та Інституту стратегії культури — реалізовується за грантової підтримки програмою ЄС Креативна Європа.