Modernism for the Future 360/365 — міжнародний проєкт із дослідження модерністської спадщини у різних країнах Європи. Лідером проєкту MoFu є Kaunas 2022 (Каунас, Литва) — організація, що відповідальна за втілення програми Каунас — Європейська столиця культури 2022. Партнери проєкту: Intercommunale Leiedal (Кортрейк, Бельгія), Vaizard (Брно, Чехія) та Інститут стратегії культури, що представляє Львів. 

Метою проєкту є актуалізація та розкриття потенціалу архітектури модернізму міжвоєнного періоду через мистецтво. У назві проєкту число 360 символізує всі можливі перспективи осмислення модернізму: культурні, політичні, економічні та інші, тоді як число 365 акцентує на щоденній присутності та увазі до спадщини у нашому житті.

У співпраці партнерів проєкту, дослідників, координаторів і митців відбудеться серія резиденцій, дискусій та освітніх подій із залученням мешканців модерністських будинків та зацікавлених містян — перша онлайн розмова відбудеться 22 лютого із дослідницею проєкту Мирославою Ляхович. Протягом 2021 року в рамках проєкту буде здійснено 14 локальних і транскордонних резиденцій для митців, що мають на меті розвинути наратив про спадщину модернізму, а також посприяють новому осмисленню епохи, що дуже часто є недооціненою, зокрема в Україні. 

Проєкт триватиме з жовтня 2020 до квітня 2022 року. Мистецькі проєкти, втілені протягом резиденцій MoFu будуть представлені на виставці, що відкриє подію пан європейського значення Програму Каунас — Європейська столиця культури 2022! Твори, фото і відео матеріали, які будуть створені впродовж проекту, будуть представлені на даній виставці, а також увійдуть до друкованого збірника, що буде поширений у країнах Європи.

Слідкуйте за новинами проєкту на сайті ІСК та Фб-сторінці.

Поділитися