Modernism for the Future 360/365 — міжнародний проєкт із дослідження модерністської спадщини у різних країнах Європи. Лідером проєкту MoFu є Kaunas 2022 (Каунас, Литва) — організація, що відповідальна за втілення програми Каунас — Європейська столиця культури 2022. Партнери проєкту: Intercommunale Leiedal (Кортрейк, Бельгія), Vaizard (Брно, Чехія) та Інститут стратегії культури, що представляє Львів. 

Метою проєкту є актуалізація та розкриття потенціалу архітектури модернізму міжвоєнного періоду через мистецтво. У назві проєкту число 360 символізує всі можливі перспективи осмислення модернізму: культурні, політичні, економічні та інші, тоді як число 365 акцентує на щоденній присутності та увазі до спадщини у нашому житті. Важливим аспектом проекту є залучення містян до діалогу, відкритість і співучасть; адже місто формується двосторонньо архітектура впливає на мешканців й навпаки мешканці на архітектуру, кожен з яких може стати джерелом пам’яті, ідентичності та творчості. Тому що кожен і кожна може примножити цінність спадщини!

У співпраці партнерів проєкту, дослідників, координаторів і митців відбудеться серія резиденцій, дискусій та освітніх подій із залученням мешканців модерністських будинків та зацікавлених містян. Дискусії та події, що відбулись онлайн можна оглянути на youtube-каналі ІСК. Відповідно до епідеміологічної ситуації плануємо й зустрічі наживо.

Також в рамках проєкту буде здійснено 14 локальних і транскордонних резиденцій для митців, що мають на меті розвинути наратив про спадщину модернізму, а також посприяють новому осмисленню епохи, що дуже часто є недооціненою, зокрема в Україні. 

В грудні 2020 року партнери проєкту запропонували місцевим художникам здійснити інтерпретацію модерністської спадщини у своїх містах та містах-партнерах. Митцям пропонували різні об’єкти: не лише ті будинки, які відомі широкій громадськості, такі як колишній універмаг Prior у Брно, Офіцерська палата в Каунасі або Будинок профспілок у Львові, а й приватні будинки, такі як як вілла Богуслава Фукса у Брно, вілла Ґаверзіхта Вареґема у Кортрейку чи львівський Будинок Галлетів на вулиці Княжій.

Відтак, у лютому 2021 року шляхом опен-колу було відібрано митців і мисткинь, чиї ідеї залучають до діалогу місцеві громади. Протягом весни й літа 2021 року маємо нагоду спостерігати перфоманси, медіа арт, відео, фото проєкти у різних куточках Європи стежте за хештегами #Modernismforthefuture #MoFuLviv.

Учасники локальних резиденцій:
Каунас — Martynas Timinskas, Patris Židelevičius, Hugo Herrera Tobon
Львів — Ольга Кузюра
Брно — Josef Řehák, Karolína Strnadová, Michal Trávníček
Кортрейк — Ingel Vaikla, Jonas Vansteenkiste

Учасники міжнародних резиденцій:
Каунас — Karin Písaříková (Чеська республіка), Malgorzata Olchowska (Бельгія)
Львів — NUEPIKO (Литва)
Брно — Erich Weiss (Бельгія), T. Stalyga, R. Kundrotaitė (Литва)
Кортрейк — Андрій Лінік (Україна), Andrea Uváčiková, Zuzana Bartošová (Чеська республіка)

Проєкт триватиме з жовтня 2020 по квітень 2022 року. Мистецькі проєкти, фото і відео матеріали, втілені протягом резиденцій MoFu будуть представлені на виставці, що відкриє подію пан європейського значення Програму Каунас — Європейська столиця культури 2022; а також увійдуть до друкованого збірника, що буде поширений у країнах Європи. Слідкуйте за новинами проєкту на сайті ІСК та Фб-сторінці і долучайтесь до активностей!

Поділитися