Modernism for the Future 360/365 — міжнародний проект із переосмислення модерністської спадщини через мистецтво охопив 14 арт резиденцій та тематичних подій у містах Каунас (Литва), Кортрейк (Бельгія), Брно (Чехія) та Львів, Україна. Партнери проекту: Kaunas 2022 (Литва), Intercommunale Leiedal (Бельгія), Vaizard (Чехія) та Інститут стратегії культури. Проект втілюється за підтримки Програми ЄС Креативна Європа Creative Europe.

Метою проекту є актуалізувати та виявити потенціал архітектури модернізму. У назві проекту чисто 360 означує усі можливі ракурси розуміння модернізму: культурні, політичні, економічні та ін., в той час як число 365 апелює до щоденної присутності та уваги до спадщини у нашому житті. Важливою умовою проекту є залучення містян до діалогу, відкритість та співучасть; адже місто формується двосторонньо архітектура впливає на мешканців й навпаки, мешканці на архітектуру. Кожен мешканець міста є джерелом пам’яті, ідентичності та креативну. Кожен і кожна може зробити свій внесок у збереження спадщини!

Як основна лінія проекту, протягом 2021 року було втілено 14 локальних та міжнародних резиденцій для митців із міст-партнерів. А також було проведено серію дискусій та освітніх подій, до яких залучено мешканців модерністської забудови, зацікавлених містян, партнерських інституцій, дослідників, митців. Усі події, що велись у записі, доступні на YouTube-каналі ІСК.

В грудні 2020, партнери MoFu оголосили про open-call для художників своїх міст, у якому запропонували здійснити мистецьку інтерпретацію пам’яток модернізму у їхніх містах або ж містах-партнерах за кордоном. Художникам пропонували різні об’єкти: не лише громадські простори, які доступні широкому загалу, як-от колишній універмаг «Пріор» у Брно, Офіцерська палата в Каунасі чи Будинок профспілок у Львові, а й приватні помешкання, як-от вілла Богуслава Фукса у Брно, вілла Гаверзіхта в Кортрейку або ж будинок Галлетів на вулиці Княжій у Львові.

Так, у лютому 2021 року організаторами було відібрано митців, чиї ідеї залучають до діалогу місцеві громади. Навесні та влітку 2021 року ми мали унікальну можливість споглядати перформанси, медіа-арт, відео, фотопроекти в різних куточках Європи — слідкуйте за хештегами #Modernismforthefuture #MoFuLviv.

Учасники локальних резиденцій:
Каунас— Martynas Timinskas, Patris Židelevičius, Hugo Herrera Tobon
Львів — Ольга Кузюра
Брно — Josef Řehák, Karolína Strnadová, Michal Trávníček
Кортрейк — Ingel Vaikla, Jonas Vansteenkiste

Учасники міжнародних резиденцій:
Каунас — Karin Písaříková (Чехія), Malgorzata Olchowska (Бельгія)
Львів— NUEPIKO (Литва)
Брно — Erich Weiss (Бельгія), T. Stalyga, R. Kundrotaitė (Литва)
Кортрейк — Андрій Лінік (Україна), Andrea Uváčiková, Zuzana Bartošová (Чехія)

Презентації творів MoFu, створених у Львові, відбулися влітку, 2 червня (резиденція художниці Ольги Кузюри) та 12 червня (танцювальний колектив Nuepiko). Детальніше про резиденції та плани митців читайте у розділі новин на сайті ІСК.

Резиденція Ольги Кузюри
Резиденція Nuepiko

Результатом тривалої роботи стала масштабна виставка творів усіх митців-учасників проекту, що відкрилась 22 січня 2022 року у Каунасі! Виставка MoFu 360/365 запустила програму «Каунас — культурна столиця Європи 2022». Експозиція розташована в приміщенні колишньої Головної пошти Каунаса, яка є пам’яткою модернізму міжвоєнного періоду, і знаменує собою початок нового періоду для цього простору — відтепер тут буде Центр архітектури! Читати про відкриття тут. Виставка MoFu 360/365 триватиме до квітня 2022 року.

Поділитися