Код Культури — проект Інституту стратегії культури, реалізований у партнерстві з Мистецькою радою «Діалог» за ґрантової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»

Код Культури — проєкт із дослідження культурного ландшафту Львова, зокрема інституційної спроможності сфери культури, її можливостей і ролі, взаємодії між учасниками, співтворцями культурного процесу в місті, інституціями, середовищами, митцями, містянами.

Код Культури тривав понад півроку (листопад 2019 – липень 2020) і втілив: 
– дослідження культурного ландшафту міста, тобто взаємодії й очікувань інституцій культури, міських культурних середовищ та містян. Дослідження передбачало глибинні інтерв’ю із 30-ма представниками сфери культури Львова (адміністрація, бізнес, митці, ГО, установи тощо); кількісне опитування містян (дослідження їхніх очікувань, форм і рівня залученості до культурного життя міста);
– серію відкритих дискусій із фахівцями сфери культури про тренди й активізм у культурі, людей-інституції, культурні політики й амбіції міста, а також умовність статусу «культурна столиця»
– мистецько-дослідницьку частину — серія відео роликів під назвою «щодляваскультура?», де люди різних професій і досвіду давали своє визначення культури.

Код Культури є цікавим для представників: муніципальних і приватних інституцій культури, громадського сектора й середовища культури в цілому, бізнесів у сфері культури та освітніх закладів, що готують спеціалістів у галузі культури, а також студентів відповідних спеціальностей. А завдяки відео проекту Код Культури зорієнтований й на громаду міста від серпня ролики транслюються на екранах у львівському електротранспорті.

Проєкт має на меті сприяти розумінню рівня інституційної спроможності сфери культури Львова, можливостей розробки актуальних міських політик і налагодження горизонтальних і вертикальних зв’язків у галузі культури,  залучення містян до творення культурного життя і реформування формальної та розвитку неформальної культурної освіти.  

Поділитися