Одним із завдань Інституту Стратегії Культури (ІСК)  є створення Фонду культури Львова – конкурсної програми додаткових можливостей для середовища культури: інституцій, незалежних гравців, митців, людей культури.

Для чого Фонд культури:

  • вирішити проблему недофінансування базової інфраструктури та культурних продуктів;
  • створити механізми фінансування культурних ініціатив на конкурсній та незалежній основі;
  • забезпечити пріоритетність підтримки інноваційних проектів.

Джерелом надходжень та фінансовою основою функціонування фонду може стати фіксована відсоткова ставка акцизного  податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: алкоголю та тютюну. Цей податок повною мірою залишається у місцевому бюджеті і розподіляється на місцях.

Для виявлення запитів щодо фінансування культурних інституцій і проектів ІСК в партнерстві з агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks  провів зустрічі з представниками культурного середовища Львова (митці, куратори, галеристи, культурні інституції, менеджери культури, формальна та неформальна освіта).

Також проведено дослідження фінансування культури на місцевому рівні в Україні та за кордоном (Варна, Ейндховен, Ліон, Ньюкасл, Вроцлав, Орхус). Цей досвід буде корисним для розроблення механізмів роботи Фонду.

Станом на квітень 2019 року працює робоча група.

Із напрацюванням нових результатів, ІСК оновлює інформацію про створення Фонду культури Львова.

Поділитися