Однією з цілей Інституту стратегії культури (ІСК) є створення Фонду культури Львова – конкурсної програми додаткових можливостей для середовища культури: інституцій, незалежних гравців, митців, дієвців культури.

Для чого фонд культури?

  • вирішити проблему solve the problem of недофінансування базової інфраструктури та культурних продуктів;
  • створити механізми для фінансування культурних ініціатив на конкурсній і незалежній основі;
  • ввести пріоритет на підтримку інноваційних проєктів.

Джерелом доходу та фінансовою основою для функціонування фонду може бути фіксована процентна ставка акцизного податку з продажу акцизних товарів суб’єктами роздрібної торгівлі: алкоголь та тютюн. Цей податок повністю залишається у місцевому бюджеті та розподіляється на місцевому рівні.

У листопаді-грудні 2018 року для виявлення запитів на фінансування закладів культури і проєктів ІСК у партнерстві з Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks провели зустрічі з представниками культурного середовища Львова (художниками, кураторами, власниками галерей, представниками культурних установ, формальної та неформальної освіти, менеджерами культури)

Також було проведено дослідження фінансування культури на місцевому рівні в Україні та за кордоном. Приклади Варни (Болгарія), Ейндговена (Нідерланди), Ліона (Франції), Ньюкасла (Англія), Вроцлава (Польща), Орхуса (Данія) будуть корисними для розробки механізмів роботи Фонду. У міру розробки нових результатів ІСК оновлює інформацію про створення Львівського фонду культури.

Станом на 2019 рік над фондом працює Робоча група.

У червні 2020, Інститут стратегії культури та PPV Knowledge Networks запустили проєкт із напрацювання моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова.

Проєкт втілюється за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради і продовжує попередні напрацювання ІСК та PPV Knowledge Networks. Команда проєкту публічно презентувала схему проєкту, роботу тематичних груп та кураторів під час презентації – відео події тут, детальний опис тут.

Запрошуємо стежити за прогресом та новинами проєкту спеціальному сайті.

Поділитися