З метою проведення досліджень культурної сфери міста та здійснення моніторингу виконання Стратегії Інститут стратегії культури провадить соціологічне дослідження, основною метою якого є означення культурного ландшафту – виявлення основних дієвців, які формують культурний профіль Львова.

Саме поняття культури дуже широке та має низку розгалужень і трактувань, для дослідження цього феномену, в першу чергу потрібно окреслити основних дієвців, іншими словами – об’єкт дослідження.

Наразі у Львові не було сформовано цілісної бази культурних діячів міста, яка б об’єднувала приватні, муніципальні, регіональні, національні заклади та ініціативи, що функціонують у місті, відповідно і не було здійснено комплексних досліджень цієї сфери, оскільки без такої бази невідомо, власне, кого досліджувати.

Під діячами ми розуміємо інститути та колективи, які зберігають та примножують культурну спадщину, створюють культурний продукт (матеріальний і/або нематеріальний) і/або здійснюють освітню функцію у сфері культури.

База даних функціонуватиме як інформаційний каталог, як інструмент для аналізу (у т. ч. просторового, ресурсного, тематичного), як точка відліку для подальших сфокусованих досліджень.

Продовженням дослідження має стати моніторинг виконання Стратегії культури розвитку Львова 2025. Початковий збір даних розпочався у 2019 році, а регулярний моніторинг показників виконання Стратегії має відбуватися у подальшому що два роки.

Дослідження складатиметься з декількох частин:
1. Формування бази культурних дієвців.
2. Соціологічне опитування представників культурних інституцій та ініціатив Львова.
3. Соціологічне опитування львів’ян та львів’янок щодо їхньої залученості у культурне життя міста.


Поділитися