Здавай кров — наповнюйся культурою! Це гасло акції «Наповнення», що пропонує донорам крові безплатне відвідування вистав, виставок, концертів та екскурсій. Відтак донування — нагода підтримати військових та людей, які борються з важкими недугами, а водночас і відкрити для себе щось нове та цікаве завдяки культурі.

«Наповнення» триватиме з 14 березня, Дня українського добровольця, до 14 квітня й об’єднає понад 30 культурних інституцій Львова та Львівщини!

Донори, які упродовж місяця здаватимуть кров у Львові, отримають можливість відвідати один із музеїв, театрів, галерей, концертних залів чи навіть заповідників міста й області. Долучитися до акції можна, здаючи кров у Львівському обласному центрі служби крові (Пекарська 65) або у Міському банку крові Першого територіального медичного об’єднання Львова (Миколайчука 9). Так, після забору крові донор(ка) отримає перелік закладів культури й актуальних подій — і зможе обрати, куди піти.

У «Наповненні» бере участь понад 30 закладів культури Львова та Львівщини. Від Природознавчого музею й Дому Франка до Дрогобицької солеварні й заповідників «Тустань» та «Нагуєвичі». Від музеїв народної архітектури та побуту й «Територія Терору» у Львові до музеїв «Дрогобиччина» у Дрогобичі та «Бойківщина» у Самборі. Від галереї «Шум», Jam Factory Art Center до театру Леся Курбаса й центру «Слово і Голос». Є і музичні майданчики: Органний зал, Львівська обласна філармонія ім. М. Скорика, Нижній Зал у Театрі ляльок. Вибір великий і на різні смаки. Детальна інформація про умови участі й установи: https://bit.ly/3Pj4bqg.

Ідея акції — звернути увагу на потребу у крові для поранених захисників та людей, які серйозно хворіють, популяризувати донорство та мистецькі заклади Львова й області. Для інституцій культури ця ініціатива є способом подякувати донорам за здачу крові.

Локації для здачі крові в межах акції «Наповнення»:

– Львівський обласний центр служби крові (Пекарська 65) робить забір крові з понеділка по п’ятницю, від 8:30 до 13:30; також у деякі суботи, про що завчасно повідомляють на фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/centrkrovi.lviv. Представників центру можна запросити й до своєї організації — для забору крові у певної кількості працівників колективу. Контакти: +38 050 334 65 47, +38 093 552 15 14.

– У Міському банку крові (Миколайчука 9) здати кров можна за попереднім записом. Телефон: +38 066 018 09 19.

Донорами можуть стати особи, віком від 18 до 60 років, без хронічних захворювань, які не хворіли та не вживали ліки протягом останніх 14 днів (антибіотики, противірусні, протизапальні), із нормальним артеріальним тиском. Більше інформації про те, як стати донором, як підготуватися: https://griml.com/HenS7 та на https://www.donor.ua/pages/category/1. Із собою слід мати документ, що  засвідчує особу.

Навесні 2024-го «Наповнення» відбувається вдруге. Уперше акцію провели торік: спочатку на рівні міста, потім — області, а згодом також долучилися й представники ІТ-спільноти Львова. Сама ідея виникла в Інституті стратегії культури. Керівниця інституції Юлія Хомчин наголошує:

«Щодня на фронті хтось робить більше, аніж ми в тилу. Це українські військові: хлопці і дівчата. Наші друзі, родичі, знайомі. Вони боронять Україну, наше спільне майбутнє тут. Щодня. Ось уже 10 років. Перемога у цій війні потребує роботи і зусиль кожного і кожної зі свого місця, наших сил і спільних дій. Ми, люди культури, представники різних культурних інституцій об‘єднуємось, щоб допомогти нашим медикам рятувати життя військових і цивільних, які постраждали у цій війні. Акція «Наповнення» покликана виховувати у суспільстві культуру донорства крові та готовності допомагати рятувати життя інших. Це важливо і в часі війни, і загалом».

Директорка Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк каже:

«Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна її  пожертва від донорів рятує мільйони життів щороку. Заклади культури Львівщини з першого дня війни брали активну участь у допомозі внутрішньо переміщеним особам, воїнам, надавали гуманітарну допомогу. Акція «Наповнення» дуже актуальна, адже кожен з нас на своєму місці повинен робити все можливе для нашої перемоги. Донори, які здадуть кров впродовж цих кількох тижнів, отримають ще й гарну нагоду познайомитись ближче з культурою, надихнутись мистецтвом, доторкнутись до прекрасного та відкрити для себе нові можливості духовного збагачення, відпочинку, саморозвитку та натхнення».

_________

Організатори акції: Інститут стратегії культури, Львівська обласна військова адміністрація, Львівська міська рада, Опікунська рада обласного Центру служби крові, Львівський обласний центр служби крові, Міський банк крові 1 ТМО Львова та установи культури Львова й області.

Ініціатива реалізовується за інформаційної підтримки ЛНУ ім І. Франка та Національного університету «Львівська політехніка».

Поділитися