Маємо свіжі новини про напрацювання моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова.

У вівторок, 28 липня, відбулось засідання організаційно-правової робочої групи. Учасники й учасниці групи розмірковували над питаннями створення фонду, його оптимальної організаційно-правової форми, призначення керівних органів та обрання членів конкурсної комісії. Фахівці у галузі права проговорили сильні та слабкі сторони створення фонду як окремої установи, громадського об’єднання, а також як підрозділу наявної екосистеми фінансування культурних проєктів. Також розглянули можливість зменшення кількості бюрократичних процедур завдяки застосуванню електронно-цифрового підпису.

До роботи долучилися: Світлана Ільницька, Орест Кравчик, Василь Ільницький, Вікторія Карпа, Дмитро Гадомський. Кураторка організаційно-правової групи: Анна Лиско.

Орест Кравчик, юрист ІСК, підсумовує зустріч: «Перше засідання нашої групи було цікавим і конструктивним. Ми розібрали всі моделі функціонування міського фонду культури, які визначили собі як оптимальні. Розглянувши детальніше кожну з моделей, виокремили дві, які можна було б застосувати, структурувати і максимально внезалежнити від зовнішніх впливів. На деякі питання зможемо відповісти лише після засідання інших робочих груп, зокрема фінансової: це стосується можливостей наповнення фонду і безпосереднього спрямування коштів на програми. Також ще маємо пропрацювати оптимальне законодавче регулювання структури: є питання, чи Фонд культури мав би бути установою культури чи навпаки його слід виввести зі сфери дії ЗУ «Про культуру», адже тарифна сітка в культурі — це дуже низький рівень зарплат. Розглянемо й варіант ініціювання внесення змін до законодавства».

Зустріч фінансової групи завершила серію засідань тематичних робочих груп проєкту: мериторичної, інституційної, організаційно-правової. У складі фінансової групи: Анна Батищева, Богдана Брилинська, Мирослава Семчак, Назар Бакович, Мар’яна Загоруйко; куратор — Михайло Мороз.

«Я задоволена засіданням фінансової групи: в її складі люди з різним досвідом у сфері культури в контексті фінансування, бухгалтерії, проеєктного менеджменту. Нашим основним завданням було подумати, як Фонд мав би стати новим рішенням у контексті фінансування культури в місті Львові — прозорим способом отримати кошти на реалізацію культурного проєкту. Ми проговорили кілька варіантів, як це може виглядати відповідно до законодавства, фінансового зокрема. У подальшому ці напрацювання треба структурувати, доопрацювати вже відповідно до бачення інституції, штату, джерел наповнення фонду та решти. І мусимо також зрозуміти не лише, звідки Фонд отримуватиме гроші, а й як звітуватиме, які будуть його контролюючі органи, кому він буде підпорядковуватися і т.п. Ці моменти плануємо проговорювати і з іншими робочими групами. Тоді зможемо дати відповідь на питання, як забезпечити внутрішню та зовнішню прозорість, тобто як зробити фінансування від фонду культури і функціонування фонду в контексті фінансів прозорим,» — каже Богдана Брилинська, керівниця офісу Lviv City of Literature ЮНЕСКО, сектор творчого розвитку Палацу Гната Хоткевича, про засідання.

Проєкт «Можливості та механізми…» передбачає розроблення моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова. Це проєкт Інституту стратегії культури й агенції PPV Knowledge Networks, що втілюється за підтримки Український культурний фонд та Львівська міська рада. Створення Фонду культури Львова є одним із напрямів статутної діяльності ІСК.

#ФондКультуриЛьвова#ЗаПідтримкиУКФ

Поділитися