18 серпня у Львові було прийнято рішення про створення Закапелка Маркіяна Іващишина. Марек був ініціатором й засновником низки культурно-мистецьких проєктів, які впродовж останніх десятиліть формували музичне середовище Львова і стали його візитівкою у світі. Це фестивалі «Вивих», «Флюгери Львова», «Jazz Bez», Тиждень актуального мистецтва, МО «Дзиґа». Голова Студентського братства, один з провідників Революції на граніті, людина з чіткою громадянською позицією, Маркіян Іващишин умів вести за собою, завжди давав шанс молодим проявити себе, завдяки ньому на сцену вийшла низка музикантів та гуртів.

Відтак 6 вересня — у День народження Марека — відбулось відкриття Закапелку! Це була тепла нагода відзначити й промаркувати місце пам’яті видатної Людини на мапі нашого міста. Безліч львів’ян, гостей міста, людей, які пам’ятають Маркіяна, завітали у Закапелок на джаз-сейшн, виступи гуртів Пиріг і Батіг, Lemko Bluegrass Band та спілкування. Також в рамках відкриття на стіні нововідкритого простору митцем Олександром Максимівим було встановлено портрет-мозаїку Маркіяна Іващишина.

Закапелок знаходиться у сквері між вулицею Вірменською та площею Музейною, одразу поруч «Дзиґи». Віримо, що міський простір стане продовженням — у географічному та метафоричному сенсах — ідей видатного діяча культури, стане місцем для творчості, розвитку культури нашого міста, зустрічей та нових ідей.

Трансляція з частини відкриття тут: https://bit.ly/3Bjq6GZ

Поділитися