Своїм баченням про Фонд культури Львова ділиться Єжи Онух, митець, арт-куратор, консультант у сфері культурної дипломатії та розвитку мистецтва і культурних політик. У минулому — керівник Центру сучасного мистецтва у Києві, Польського Інституту в Києві, Польського культурного інституту у Нью-Йорку. Також голова правління Фокус на культуру у Львові (2020).

«Створення Фонду культури Львова є логічним продовженням процесів децентралізації та диверсифікації в управлінні культурою на регіональному рівні.

Для мене сенсом існування ФКЛ є можливість зміни динаміки відносин у сфері культури Львова. Іншими словами, вектором має бути зміна парадигми, яка формуватиме функціонування культурної екосистеми міста у співвідношенні мешканці — місто — творчі середовища — інституції культури — Україна — світ.

ФКЛ має підтримувати й наближати мистецтво нашого часу. Нові моделі: у відповідь на зміну викликів і на нові різновиди мистецької діяльності виникають альтернативні організаційні моделі, здатні краще виконувати функцію трансмісії між митцем та суспільством.

ФКЛ має формувати плинний континуум творення, презентації та залучення публіки. Залучати й надихати різні її групи, пропонуючи інноваційні способи презентації, інтерпретації та поширення.

ФКЛ має шанс стати взірцем формування регіональних і міських інституцій, які підтримують культурну та мистецьку діяльність.

ФКЛ має бути прикладом розумного вибудовування відносин між мистецькими середовищами та регіональними політичними елітами, які незалежно від ідеологічних поглядів мають розуміти, що «інвестиції у творчість — шлях до процвітання».

Вдячні Єжи Онуху за участь й цінні експертні думки у проєкті з напрацювання моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова.

Проєкт реалізовують Інститут стратегії культури та PPV Knowledge Networks за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради.

Більше дізнавайтеся тут: http://fond-cultury.isc.lviv.ua/.

Поділитися