До проєкту з напрацювання моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова долучилася низка аналітиків.

Богдан Шумилович — керівник проєктів публічної історії Центру міської історії, мистецтвознавець, дослідник історії медій, візуальної культури, сучасного мистецтва — брав участь у написанні тематичного аналітичного огляду мериторичної складової, що стане основою базової моделі міського Фонду культури.

У фокусі тематичного огляду — такі істотні питання, як спроможність Фонду до фахового рецензування, програмний підхід, механізм визначення пріоритетів, зв’язок Фонду культури Львова з механізмами Львівської міської ради тощо. Міркуючи над визначеннями «нова якість культури» та «знакові проєкти», дослідник пише: «…Нова культура має допомагати людям долати біль, давати навики вирішення конфліктів, розширювати кордони можливого, обговорювати нові форми «трайбалізму» чи родинного співжиття, артикулювати потреби індивідуума та громади, поліпшувати спілкування за гендерними, етнічними та расовими ознаками, допомагати людям усвідомлювати «нейрорізноманіття», себто існування не лише «правильних», а різних форм психічних переживань. Нова культура має прагнути до зменшення споживацтва та глобального впливу способу життя людей на довкілля, промувати життя в здорових стосунках до дітей, аналізувати процеси старіння та вмирання, популяризувати здорове ставлення до їжі, вивчати стосунки капіталу (грошей) та людини, аналізувати інвалідність і «нормальність», активізувати соціальне підприємництво чи творити локальні, регіональні та глобальні зміни».

Проєкт реалізовують Інститут стратегії культури та PPV Knowledge Networks за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради.

Більше дізнавайтеся тут: http://fond-cultury.isc.lviv.ua/.

Поділитися