«Вплив війни на розвиток культури Львівської міської територіальної громади» — нове дослідження ІСК, що розкриває динаміку у сфері культури Львова впродовж 2022-2023 років, в умовах повномасштабної війни.

Це аналіз того, що і як змінилося в культурі Львова за два останні роки, після повномасштабного вторгнення росії в Україну. У фокусі — заклади культури, що фінансуються з міського бюджету (ці дані є найповнішими та дозволяють робити предметні висновки).

Метою дослідження було не просто констатувати факти, а проаналізувати різносторонність культурного процесу у Львівській МТГ. Розглядаючи способи, за допомогою яких сфера культури адаптується, трансформується та сприяє стійкості громади, ми прагнули розкрити складну динаміку, що формує культурний ландшафт міста в умовах війни.

Ось конкретніше про завдання, які ми ставили перед собою:

  • вивчити, як у воєнний час змінилась діяльність ключових інституцій культури Львова, як-от музеї, театри, бібліотеки та інші;
  • проаналізувати зміни в кадровому потенціалі інституцій культури;
  • вивчити залученість громади до культурних заходів та ініціатив під час війни;
  • дослідити зусилля, спрямовані на збереження об’єктів культурної спадщини у громаді;
  • проаналізувати вплив війни на соціально-економічні аспекти культурного розвитку Львівської громади;
  • дослідити стан культурного самовираження під час війни.

Інформаційною базою дослідження слугували документи та публічна інформація Львівської міської ради, матеріали з офіційних сайтів закладів культури та засобів масової інформації, результати дослідження НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring, власні аналітичні й оглядові тематичні матеріали за останні два роки, а також спостереження за процесами у сфері, висновки за підсумками тематичних подій ІСК і комунікації з дієвцями культури Львова.

Дослідження провела Соломія Ткач, аналітикиня Інституту стратегії культури.

Запрошуємо до ознайомлення:  https://cutt.ly/xwNMF0sQ

Поділитися