Ділимося двома важливими анонсами — готуємо візити до естонського міста Тарту й австрійського регіону Зальцкаммергут з центром в Бад-Ішлі, які цьогоріч мають поважний титул «Європейська столиця культури 2024» та втілюють насичені подіями програми.

Наш проєкт “UKRAINE! UNMUTED in the European Capitals of Culture Bad Ischl and Tartu 2024” — нагода представити українську культуру за кордоном місцевим мешканцям і також українцям, які нині перебувають у цих країнах. Так ми продовжуємо тематику UKRAINE! UNMUTED (Україна бере голос!), започатковану у Каунасі — ЄСК 2022 року (Литва), і традицію присутності українського голосу в культурних столицях Європи.

Отже, на майданчиках Гмундена (одна з 23 громад Зальцкаммергута) у жовтні й Тарту в листопаді відбудуться:

🟡 дискусії за участю публічних інтелектуалів з України, Австрії, Естонії та інших держав Європи;

🟡 презентація проєкту «Український Зріз» у цифрі: «Український Зріз» — це триєнале сучасного українського мистецтва, яке з 2010-го відбувалося у Вроцлаві, Любліні, Каунасі, Львові; представлення збірки есеїв UKRAINE! UNMUTED;

🟡 покази перформансів від українських митців.

У Гмундені зосередимося на тому, що може зберегти культуру та сприяти її розвитку в часи непевності — стати «сіллю» для культури, тим, що допоможе зберегти спадщину і будувати усвідомлене майбутнє. Зальцкаммергут — регіон, знаний багатою історією видобутку солі, дослівно ця назва перекладається як «сховище солі»; і його концепція як ЄСК 2024 пов’язана саме з цією тематикою.

Продовжимо розмову у ЄСК Тарту, гасло якого «Мистецтво виживання». Під час наших зустрічей ітиметься про мистецтво в час турбулентності, реакцію культури та людей культури на актуальні ризики й виклики: війни, невизначеності, популізму тощо; потенціал культури для збереження людяності, свободи, дієвої демократії та надії.

Проєкт «UKRAINE! UNMUTED in the European Capitals of Culture Tartu 2024» є частиною програми Tartu 2024. Активності у Гмундені реалізовуються в межах програми Salzkammergut 2024.

Цей проєкт в Австрії й Естонії підготовлено за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Поділитися