11-12 травня у Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». У програмі — виступи відомих гуртів та пізнавальні події для різних аудиторій. «Квитком» буде добровільний внесок на підтримку українських військових.

Цьогоріч культовий міський фестиваль, що має тривалу історію (з 2003-го), буде трохи іншим — відповідним часу та стану, у якому живемо. Буде і лірика, українська поезія в музиці, і трохи драйву. Будуть події різного характеру і для різних аудиторій — дорослої й дитячої, зокрема дітей, що свого часу, з початку повномасштабного вторгнення, знайшли у Львові прихисток і живуть тут. 

Розпочнеться фестиваль в суботу (11 травня) зранку, о 10:00, із традиційного для «Флюгерів» формату — Прокидання з гуртом «Мертвий півень». А у вечірній програмі того ж дня — українська поезія від колективів «Пиріг і Батіг» і «Три кроки в ніч». І панк-рок від гурту «Бетон»!

Як зазначає артдиректорка фестивалю, менеджерка Інституту стратегії культури Марта Більська, «Флюгери Львова» є відновленням традиції, на якій свого часу «трималася весна у Львові» — і яка нині може підтримати нас і водночас стати нагодою зробити внесок для наших захисників та захисниць. Фестиваль матиме благодійну складову: вхід на виступи — добровільний внесок (від 300 грн) на підтримку військових.

Цього разу, у зв’язку з безпековими заходами, подія відбудеться не в подвір’ї міської ратуші, як було раніше, а на новому майданчику — в Закапелку Маркіяна Іващишина. Символічно, що це буде Закапелок, адже проєкт був заснований мистецьким об’єднанням «Дзиґа» на чолі з Маркіяном Іващишином.

Програма Флюгерів 2024

11-12 травня, Закапелок Маркіяна Іващишина

11 травня, субота

10:00 _ Прокидання із «Мертвим півнем». Ведучий Андрій Жолоб (Закапелок Маркіяна Іващишина)

12:00 _ Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (площа Ринок)

18:00 _ Лекція дослідниці Богдани Ткачук про феномен фестивалів у час війни (Закапелок Маркіяна Іващишина)

18:30 _ Гурт «Три кроки в ніч» та читання поезії Софії Ленартович (Закапелок Маркіяна Іващишина)

19:15 _ Лекція-представлення Марії Пігури, керівниці Офісу Lviv – the European Youth Capital 2025, про важливість статусу Молодіжної столиці Європи для Львова (Закапелок Маркіяна Іващишина)

19:30 _ Гурт «Бетон» (Закапелок Маркіяна Іващишина)

20:30 _ Гурт «Пиріг і Батіг» (Закапелок Маркіяна Іващишина)

12 травня, неділя

13:00 _ Вистава «Джереґеля.ВеснянОчки» від Першого театру. Ритуал закликання весни.

Закапелок Маркіяна Іващишина. Вхід вільний для дітей та їхніх батьків. Вистава рекомендована для дітей від 10 років.

________

«Флюгери 2024» організовують Інститут стратегії культури та ГО «Вірменська 35» за підтримки Львівської міської ради, «Кредобанку» та компанії «Львівські круасани».

Поділитися