У Львові триває театрально-соціальний проєкт «Театр іде до тебе!» — Інститут стратегії культури разом із театром «І люди, і ляльки» вирушили з виставами до модульних містечок та місць компактного проживання ВПО.

Проєкт «Театр іде до Тебе» був започаткований ІСКом два роки тому, навесні 2020. Тоді, під час карантину, мандрівний театр став для містян нагодою, не виїжджаючи за межі свого мікрорайону, прямо з вікна чи балкона, подивитися театральну виставу, відпочити самим та розважити дітей. У 2022-му «Театр іде до Тебе» повернувся і скерував свою увагу вже на реалії війни. 

Спілкуючись із багатьма людьми — переміщеними з різних міст України до Львова — ми зрозуміли, що місто для значної їх частини є великим невідомим — просторово, соціально і також культурно. Переживання та втрати останніх місяців, відсутність соціальних зв’язків у людей, які оселились у Львові, часто не сприяють знайомству з містом. Тому «Театр іде до тебе!» має й інтеграційну складову. Хай мандрівний театр стане приводом для зустрічей та знайомства!

Що, де й коли?
19 травня — левандівський парк біля КМЦ «Супутник» — інтерактивна вистава для дітей «Пустотливе жабеня»
1 червня – модульне містечко на Науковій (вул. І. Пулюя 20) — вистава для сімейного перегляду «В гості до Сонечка»
15 червня — модульне містечко на Сихові (вул. Скрипника 2а) вистава для сімейного перегляду «В гості до Сонечка»
23 червня — модульне містечко в Стрийському парку — театралізований виступ «Коралі»

Від травня і до середини червня вже відбулись три покази дитячих вистав: у левандівському парку біля КМЦ «Супутник», у модульних містечках на Науковій і на Сихові. Лише у одному сихівському містечку проживає 115 зареєстрованих дітей! А загалом вистави відвідало 160 дітей.

Завершальною родзинкою проєкту стало дійство гурту автентичної музики «Коралі» у містечку в Стрийському парку, що відбулось 23 червня. «Коралі» відомі своїми виступами саме наживо, адже до співу, танців та приповідок залучають і самих слухачів. На рахунку гурту багато фольклорних експедицій по Північному Підляшшю, Берестейщині, Волині, Гуцульщині, Чернігівщині, Сумщині, Луганщині. Учасниці гурту поділились пісенними здобутками із дітьми.

Більше про «Театр іде до тебе!» можна послухати у нещодавньому ефірі Радіо ПЕРШЕ з уст ідейниці та координаторки проєкту ІСК Марти Більської та керівника літературно-драматичної частини театру «І люди і ляльки» Олексія Палянички. Вмикайте тут: https://bit.ly/3zXKsFx

Дякуємо за теплу співпрацю Театру «І люди, і ляльки» в особі Олексія Палянички, акторкам Тетяні Шелельо, Валерії Замай, Надії Крат, Аллі Новіковій, Людмилі Зборовській, Галині Похилевич, Ларисі Лукашенко, звукорежисеру Дмитрові Булигіну, адміністраціям містечок для ВПО у Львові. До наших подій долучилась і фотографиня Катерина Москалюк з авторським проєктом-документацією життя у модульних містечках Ribbons. Life during the war.

Поділитися