— Матеріальну, фінансову, організаційну… яку ще допомогу ми можемо надавати один одному зараз? Це запитання ми поставили працівникам культури і митцям. І з’ясували, що ви потребуєте психологічної допомоги! — розповідає про проєкт “Психотерапія для культури” Марта Більська, менеджерка напрямку освіта ІСК. Інститут стратегії культури спільно із психологом, викладачем УКУ Максимом Колядою підготували для вас дещо, що допоможе знайти відповіді на ці запитання. Відео-проєкт покликаний щиро поговорити про те, що турбує нас усіх.

Які переживання у нас з’явилися з початком карантину? Чому віртуальні події й комунікація не можуть замінити реальних зустрічей і взаємодії? І що далі?.. Міні-лекції від ІСК та фахового психолога — спроба краще зрозуміти наш теперішній стан і, як каже Максим, те, для чого це з нами відбулося, чого можемо навчитися завдяки досвіду карантину й ізольованості. 

Психотерапія для культури. Частина 1
«У фантастичній літературі, зокрема у працях Станіслава Лема, згадується така зброя, як дезінтегратор. Що вона робить? Влучаючи у ціль, вона не розриває її на шматки, а розщеплює на елементарні частинки. І я би назвав COVID-19 таким дезінтегратором планетарного масштабу: чи глобальну, чи нашу локальну соціальну тканину вірус розщепив на волокна. Як ми це переживаємо, як наша психіка реагує на таке розщеплення, розпад, соціальну дезінтеграцію? Це явище має як негативні, так і позитивні наслідки,» — пояснює Максим Коляда.

Отже, про вплив карантину, а також про «екзистенційний парадокс» і «біохімічні коктейлі», «запобіжники від перегорання» та «ревізію шафи» — у нашому першому відео «Психотерапія для культури» (так, нам подобається «Психотерапія для міста»)).

Психотерапія для культури. Частина 2
Чому людям культури під час карантину дуже не вистачає безпосереднього контакту з аудиторією і чому зворотний зв’язок такий важливий? А чого бракує глядачеві, коли він дивиться виставу або концерт онлайн? І як можемо використати цей новий досвід? Про це — у другому випуску циклу “Психотерапія для культури”.

Психотерапія для культури. Частина 3
У третій міні-лекції «Психотерапії для культури» — про те, що буде після пандемії, які сценарії розвитку подій можливі. А також, чому важливо розуміти межі власного впливу та будувати нові плани. Слухаємо Максима Коляду.

Проєкт «Психотерапія для культури» від Інституту стратегії культури та фахового психолога — спроба проаналізувати досвід карантину і те, що він може дати людям культури й галузі загалом.

Поділитися