«Інституційний ландшафт культури на прикладі Львівської міської територіальної громади» (або Культурна Мапа Львова) — проєкт зі створення сталого інформаційно-аналітичного інструменту для об’єднання даних про культурних дієвців новоствореної Львівської МТГ — спеціальної онлайн-мапи, котра є зручною і простою в користуванні, сприятиме інтеграції мережі та взаємозв’язків між дієвцями сфери, тобто інституціями й колективами, які зберігають і примножують культурну спадщину, створюють культурний продукт і/або здійснюють освітню функцію у сфері культури.

Основою для мапи стали дані, зібрані про інституції та ініціативи культури. З питальником, що був розісланий установам та організаціям, можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3xDitHn.

Львів є містом багатьох культурних інституцій, ініціатив, організацій та подій, однак цілісної, актуальної бази дієвців у сфері культури у форматі каталогу, опублікованого у відкритому доступі, місто ще не має. Бюджетні інституції культури у Львові перебувають у різному підпорядкуванні й, на жаль, рідко налагоджують контакти між собою. У 2019 році нами було реалізовано пілотний проєкт «Культурний ландшафт Львова», в результаті якого було сформовано первинну базу дієвців культури Львова, що налічувала понад 350 учасників. Це дослідження дозволило протестувати інструментарій та логістику роботи із наповнення бази, проте й виокремило низку проблемних питань (трактування понять, інтенсивність збору даних про певні категорії інституцій), які потребують доопрацювання. Також база не містить напівформальних ініціатив та не доступна у мережі Інтернет.

Упродовж 2020 року відбулись ще дві важливі події, які вплинули на мережу інституцій культури Львова: пандемія COVID-19, яка значно змінила характер спілкування з аудиторіями та види роботи, а також адміністративно-територіальна реформа.

«Унікальність і сучасність проєкту в тому, що база об’єднуватиме інформацію про бюджетні інституції культури, які знаходяться у зовсім різному підпорядкуванні — муніципальному, обласному, державному, відомчому, працюють у мережах різних управлінь, але створюють культурний продукт. База включатиме не лише зареєстровані недержавні інституції культури та ГО, а й зафіксує роботу напівформальних інституцій/об’єднань, які займаються створенням культурного продукту. Проєкт враховує зміни в результаті адмінреформи: до Львова приєдналось 17 прилеглих громад, на території яких діють власні заклади культури і які належить інтегрувати в міську мережу культури. Отже, метою нашого проєкту є створення актуальної бази даних міських інституцій та ініціатив у сфері культури, що допоможе зафіксувати основних дієвців у цьому полі й виявити зв’язки між ними,» — зазначає керівниця дослідницької програми ІСК Мар’яна Куземська-Данилюк.

Восени 2021 року результати дослідження матеріалізувались у веб сайт: https://culturemap.isc.lviv.ua/. 3 листопада відбулась онлайн презентація інструменту:

Новостворені організації, що діють у сфері культури і ще не увійшли у перелік інституцій, можуть самостійно «додатися» на карту. Адміністратор сайту перевірить релевантність даних і, якщо усе коректно, невдовзі інформація про вашу організацію з’явиться на Культурній мапі Львова. Інструкція з використання ресурсу:

ІСК реалізував проєкт за підтримки Українського культурного фонду (програма «Аналітика культури») у партнерстві з дослідницькою компанією «Соціоінформ». Цей проєкт продовжує роботу ІСК в напрямі дослідження культурного ландшафту Львова та Львівської МТГ і сприяння розвитку зв’язків між дієвцями сфери.

Поділитися