У Львові відбудеться ХХІІ міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez. У фокусі фестивалю — тема культурної релокації; на сцені будуть як знані виконавці з Польщі, Аргентини, Бельгії та України, так і майбутні музиканти; у програмі подієві формати для різних вікових категорій.

Сам фестиваль, а власне концерти відбудуться 2-6 грудня, проте є широка пре- і супровідна подієва програма, що стартує в кінці листопада — із тренінгу-лекції «Бути сміливим, зокрема на сцені» та відкритої репетиції студентів ЛНМА ім. М.Лисенка, які готуються до виступу в межах ХХІІ Jazz Bez. А далі — лекції та музичні майстер-класи в America House Lviv, етно-джаз із Усеіном Бекіровим в арт-галереї «Дзиґа», вечір актуальної польської імпровізаційної музики із Jazz Forum Talents, сольна програма бельгійського піаніста Івана Падуарта (Ivan Paduart), батл трубачів із гостем з Аргентини Себастьяном Грещуком (Sebastián Greschuk), концерт «Джаз Релокація» просто неба у закапелку Маркіяна Іващишина!

Головна тема цьогорічного фестивалю — релокація в культурі України. Саме тому буде більше, ніж зазвичай, освітніх проєктів і спеціальний концерт «Джаз Релокація». Також уперше — Jazz Bez Kids: це спеціальна програма для наймолодших, підготовлена разом з Іриною Вакуліною, дириґенткою, менеджеркою мистецьких проєктів, співзасновницею Центру музичного розвитку TEMPO. Ще одна складова цьогорічної програми Jazz Bez Junior — окремий виступ зі студентами кафедри джазу Львівської національна музичної академії ім. М.Лисенка.

«За понад два десятиліття існування Jazz Bez ніколи не зупинявся — був сценою для міжнародної підтримки і голосом нової музики Помаранчевої Революції та Революції Гідності, місцем важливих зустрічей і народженням нових ідей у 2000-му, 2010-му, 2020-му… Ми переконані, що сила культури, велика сила мистецтва — надважлива і у важкі часи війни. Попри труднощі, заради перемоги — ми згуртовуємось і творимо, бо віримо у наше прекрасне майбутнє,» — наголошує арт-директорка, ведуча фестивалю Марта Більська.

ХХІІ Jazz Bez втілюють Інститут стратегії культури та громадське об’єднання «Вірменська 35» за підтримки America House у Львові, Польського Інституту в Києві та Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.  Більше деталей та новин — уже скоро на фейсбук-сторінці Jazz Bez.

Програма ХХІІ міжнародного фестивалю сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez:

Понеділок, 28 листопада  
14:00 — Тренінг-лекція арт-директорки Jazz Bez Марти Більської «Бути сміливим, зокрема на сцені» для студентів кафедри джазу й популярної музики ЛНМА ім. М.Лисенка / ЛНМА ім. М.Лисенка
16:00 — Jazz Bez Junior, відкрита репетиція студентів джазової кафедри / ЛНМА ім. М.Лисенка

Вівторок, 29 листопада    
17:00 — Освітня екскурсія для дітей і підлітків у Музичну школу Михайла Балога Vedel School

Середа, 30 листопада    
18:00 — Вечір спогадів «Маркіян Іващишин: значення і вплив» від America House Lviv та Інституту стратегії культури / America House Lviv

Четвер, 1 грудня  
14:00 — Лекція Марти Більської «Вибір бути вільними» / ЛНМА ім. М.Лисенка 
18:00 — Практична лекція і майстер-клас для духових «Порівняння американських та європейських музичних тенденцій у 2022 році» від джазового трубача Якова Цвєтінського / America House Lviv

П’ятниця, 2 грудня                                    
19:00 — Вечір кримськотатарської культури та концерт квартету Усеіна Бекірова / арт-центр «Дзиґа»

Субота, 3 грудня      
11:00 — Науково-освітній «ДжазФорум» / ЛНМА ім. М.Лисенка 
13:00 — JazzBezKids, інтерактивне заняття для дітей ВПО та місцевих дітей під керівництвом Ірини Вакуліної / арт-центр «Дзиґа» 
17:00 — Концерт студентів джазової кафедри Музичної академії Jazz Bez Junior. Майстер-класи зіркових гостей фестивалю / ЛНМА ім. М.Лисенка
19:00 — Іван Падуарт (Бельгія) та Jazz Forum Talents (Польща) / арт-центр «Дзиґа»

Неділя, 4 грудня    
13:00 — JazzBezKids, інтерактивне заняття для дітей ВПО та місцевих дітей під керівництвом Ірини Вакуліної / арт-центр «Дзиґа»
18:00 — «ДжазРелокація», open air в закапелку Марека Іващишина
19:00 — Батл трубачів «Чия труба звучить переможніше?» із Себастьяном Грещуком (Аргентина)
20:00 — великий джем-сейшн

Вівторок, 6 грудня    
Музично-перфомативне дійство від Влодка Кауфмана, Халіла Халілова,  Мар’яна Пирога / Співоче поле у Музеї народної архітектури та побуту імені  Климентія Шептицького (Шевченківський гай)

Тим часом традиційно — і попри війну та всупереч війні — музика вільних, окрім Львова, звучатиме і в інших містах України (Рівне, Дрогобич, Умань), а також у Польщі (Перемишль). Деякі інші міста в обох країнах розглядають можливість проведення концертів у себе.

Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики, що одночасно проходить у Польщі та Україні, є знаковою подією для Львова. Фестиваль засновано 2001-го мистецьким об’єднанням «Дзиґа». Подія відбувається на початку грудня. Від започаткування фестиваль відбувався щороку, навіть під час Революцій в Україні чи пандемії. Цей рік — рік війни — не став винятком. 

Поділитися