Одна з цілей Стратегії розвитку культури Львова 2025, що нею керується у своїй діяльності ІСК, є переосмислення та відповідальне ставлення до культурної спадщини. У партнерстві із Департаментом архітектури та містобудування ЛОДА у 2021 році ми втілили проєкт «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження».

Протягом 10 місяців проєкту було створено 16 програм ревіталізації знакових об’єктів культурної спадщини у Львівській області. До проєкту увійшли такі об’єкти:

1. Пам’ятка археології національного значення «Городище літописного міста Звенигорода»
2. Замок XV-XVII ст. у с. Свірж
3. Замок XVІІ ст. у с. Старе Село
4. Замок-палац XVI-XVII ст. у смт. Поморяни
5. Замковий комплекс (палац з казематами) у м. Броди
6. Монастирський храм з дзвіницею XV-XVIII ст. в смт. Підкамінь
7. Палац кін. ХІХ ст. в с. Тартаків
8. Палацово-парковий комплекс «Садиба баронів Гредлів» у м. Сколе
9. Ратуша XVІІІ ст. у м. Добромиль
10. Костел 1758 р. у с. Годовиця
11. Костел ХVІІ ст. Різдва Богородиці у м. Комарно
12. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії у с. Білий Камінь
13. Церква Різдва Пресвятої Богородиці XVI ст. у смт. Щирець
14. Дерев’яна церква Собору Пресвятої Богородиці 1838 р. в с. Матків
15. Дерев’яна церква Св. Михаїла 1663 р. у с. Ісаї
16. Дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста 1661 р. у м. Дрогобичі

Метою проєкту є зрозуміти і виявити прихований потенціал пам’яток через залучення місцевих громад, відтак створити концепцію оновлення та перетворення цих об’єктів на туристичні магніти.

За кураторської підтримки фахівців Інституту стратегії культури було проведено 20 глибинних інтерв’ю із архітекторами, археологами, пам’яткоохоронцями, культурними діячами і представниками туристичних операторів. А навесні-влітку відбулась серія дискусій із громадами про майбутнє цих об’єктів — проєкт покликаний різносторонньо вивчити можливу додану вартість кожної пам’ятки, щоб вони стали максимально близькими до тих, хто живе поруч і є чи може бути їхніми користувачами. Відео звіт за результатами експертних інтерв’ю тут: https://bit.ly/32gLu0G. А почитати текстовий звіт проєкту: https://bit.ly/323H90T

Проєкт «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження» реалізовується за підтримки Український культурний фонд, в рамках програми Культура +. Stay tuned!

Поділитися