Раді повідомити про оголошення програми та реєстрації на Конгрес Культури / Culture Congress!
У програмі дискусійні панелі за участі спікерів із України, Польщі, Естонії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Канади, Ізраїля, мистецькі проекти “Український Зріз” та “Обабіч”, концерт гурту “Жадан і Собаки”.

На відкритті Конгресу матимемо чудову можливість почути інспіраційні промови Славенки Дракуліч та Оксани Забужко!

  • Славенка Дракуліч – знана хорватська письменниця та журналістка, критикиня, лауреатка Ляйпцизької книжкової премії за внесок у європейське порозуміння, одна із найвпливовіших європейських письменниць сучасної Європи. Авторка досліджує такі питання, як політика та ідеології посткомуністичних країн, воєнні злочини, націоналізм, питання фемінізму, хвороба, жіноче тіло. Їй належить і художня проза, белетризовані біографії. Статті виходили й виходять у провідних виданнях світу, як The New York Times Magazine та The New York Review of Books, Süddeutsche Zeitung, Dagens Nyheter, The Guardian, Eurozine та інших. Есеї та книжки Славенки Дракуліч перекладено багатьма мовами. Українською маємо можливість читати «Як ми пережили комунізм і навіть сміялись» (Yakaboo Publishing) та збірку репортажів «Вони б і мухи не скривдили» («Комора»). Промова, що її має намір виголосити Славенка, рефлексуватиме на питання «Кому нині потрібна культура? Політика, культура й ідентичність в епоху віртуальної реальності». То ж «кому нині потрібна культура?».
  • Оксана Забужко – письменниця, поетеса, есеїстка і публічна інтелектуалка, одна з ключових постатей сучасної української літератури, кожен есей, художній чи літературознавчий текст якої стає явищем і книжки якої у світі читають ще 20 мовами. Щоразу виступ Оксани Забужко є інтелектуальним та емоційним зарядом для української та міжнародної громади. Матимемо нагоду почути її із темою «Навіщо культура: трагедія сучасної Європи, або до 35-ліття одного есея». 

Радіємо з чудового тандему – певні, що видатні письменниці сучасності, чиї здобутки та внески у культуру складно недооцінити надихнуть учасників Конгресу на продуктивну роботу протягом 3-х днів.

Завершить Конгрес інспірація “на до побачення!” Віталія Портникова “Україна: великий перехід у невідоме”.

  • Віталій Портников – український публіцист, письменник і журналіст. Оглядач Радіо «Свобода» і постійний автор аналітичних статей в українських і російських виданнях на політичну і історичну тематику. 

Серед учасників дискусій Конгресу: Юлія Федів, Катерина Ботанова, Кшистоф Май, Богуміла Бердиховська, Олександра Ботанова, Михало Бриних, Войцех Пшибильський, Юлія Манукян – безліч цікавих персоналій, яким є що сказати.

Запрошуємо ознайомитись з тематиками дискусій, спікерами та супутніми подіями Конгресу детальніше за посиланнями:
Програма https://bit.ly/2lYSWZe
Реєстрація https://bit.ly/2lwmwVI
Офіційна сторінка Конгресу культури “Перехід 1989” https://culturecongress.org.ua/

До зустрічі!

Поділитися