Відкриті фонди — це тема дискусійного дня, що відбудеться у Львові 17 травня як продовження подій Конгресу Культури 2023, що мав свою рамку: UKRAINE!UNMUTED: Україна бере голос.

«Відкриті фонди» на платформі Конгресу Культури — це те, що ми втратили і набули, як переосмислюємо спадщину, переозначуємо міста, відкриваємо справжні обличчя творців української культури, які пріоритети ставимо собі на найближчі роки.

Про це говоритимуть: Юлія Ваганова, Анатолій Хромов, Антон Лягуша, Кирило Ліпатов, Костянтин Дорошенко, Катерина Литвин, Олена Галета, Микола Щербина, Тарас Назарук, Остап Мануляк, Павло Гудімов, Тетяна Вуєва, Олесь Маханець, Катерина Яковленко, Алевтина Кахідзе та інші.

Куратори: Ірина Подоляк і Богдан Шумилович.

«Відкриті фонди» — це професійна платформа для музейників, архівістів, галеристів, представників бібліотек, дослідників, етнографів та усіх фахівців, які працюють з фондами.

Якщо ви хочете долучитись до події як слухач/ка, просимо зареєструватися (кількість місць обмежена). Дискусійний день передбачає п’ять сесій тривалістю з 10:00 до 20:00.

Від куратора Богдана Шумиловича:

«Для того, щоб “літати вільно” у світі, потрібно мати міцне коріння, яке допомагає сформувати сенси, розуміти, чому ми постійно повертаємося, чому ми тут і робимо те, що можемо і хочемо! Саме тому серед дієвців культури існує певна узгоджена думка, що фонди культури мають реальну мету — допомагати формуванню поля сучасної культури, постійно звертаючись до минулого. Ми віримо, що для розвитку культури фонди повинні залишатися відкритими й доступними. Власне, “відкриті фонди” відображають як втрати, так і досягнення, які ми переживаємо в часи війни, переосмислюючи спадщину, переозначаючи міські пейзажі, розкриваючи постаті українських культурних діячів та встановлюючи пріоритети для наших планів на найближчі роки».

____________

Подію організовують Інститут стратегії культури й ГО «Вірменська 35» за підтримки Львівської міської ради та Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитися