Попри імідж галузі, що постійно потребує доводити свою потрібність і ефективність, українські інституції культури блискавично мобілізувались і запропонували допомогу в ситуації катастрофи. Друга ітерація Майстерні практиків культури під назвою «Картографія досвіду» має на меті допомогти учасникам зібрати та відрефлексувати інституційний досвід праці перших восьми місяців війни і вже набирає обертів!

У вересні 2022 року Майстерня практиків культури запустила open call і відтак за його результатами з-поміж майже 50 анкет було відібрано двадцятеро практиків культури, які вже у жовтні розпочали своє навчання.

Майстерня запропонувала акторам та акторкам культури проаналізувати, в яку форму можемо покласти непростий досвід війни, щоби він міг і допомагати іншим, і нам самим допомогти зрости; як переорієнтуватись у середовищі, яке також змінилось чи змінюється та переоцінити можливості і цінність партнерств; зрозуміти потреби своїх нових аудиторій та способи взаємодії з ними; побачити і сформулювати нові цілі та задачі, які зараз постають перед культурою: (само)деколонізація, деокупація, подолання травми); а також із оптимізмом стратегічно дивитись у майбутнє.

На цей час вже відбулось декілька модулів, й загалом із жовтня по грудень заплановано 7 дводенних модулів в очному форматі на кампусі УКУ. Серед цьогорічних учасників та учасниць — музейники з Дому Франка, Музею народного побуту та архітектури ім. Шептицького й «Території Терору», хореографи, працівниці Видавництва Старого Лева, менеджерки Театру Ляльок і театру «Слово і Голос», незалежні культурні гравці. Географія учасників сягає від Львова та Вінниці до Бахмута і Херсона. Цьогорічна Майстерня відбувається у співпраці кафедри Культурології УКУ та ІСК за підтримки Фундації ЗМІН.

Лекції та семінари провадитимуть викладачки кафедри культурології УКУ: Зоряна Рибчинська, Юлія Півторак, Оксана Дащаківська, Ірина Старовойт, а також спеціалістки і колеги ІСК, які так само викладають в УКУ, Марія Кравченко та Мар’яна Куземська.

Поділитися