27 листопада відбудеться перша подія із запланованого циклу публічних дискусій у рамках проєкту Код Культури.

Конгрес Культури, що відбувся 11-13 жовтня у Львові, зібрав дієвців, дослідників та митців з різних областей України та з-за кордону, аби поговорити про зміни і процеси, розпочаті у 1989-му падінням Берлінського муру.

Три дні розмов у трьох кураторських напрямках — Міри, Мури, Наміри — викристалізували чимало важливих для усвідомлення тез. Серед іншого: позиціонування української культури у глобальному світовому дусі часу. Постгуманізм, екологічні проблеми, комунікаційні зсуви, подолання різних форм нерівності, загальна розгубленість людини перед тотальною невизначеністю сьогодення… Природньо, жодне із цих питань не вирішується одноразово: усі вони потребують «гри в довгу», щоденної роботи над впровадженням нових, більш конструктивних практик і соціальних звичок.

Що роблять люди культури у цих напрямках у Львові?
Які місцеві проєкти і практики останніх років найбільше потрапляли у серце важливих, глобальних трендів?
Яку роль відіграє у цих процесах багата культурна спадщина? Чи допомагає вона піднятися до рівня творення нових сенсів, чи навпаки, перетворює на консерваторів?
Туристична популярність привертає до міста увагу, дає можливість бути почутими і помітними, але створює передумови для комерціалізації і як наслідок — спрощення, сплощення сфери культури. Які противаги до «руки ринку» може протиставити середовище культури?
Як використовувати цю увагу і скерувати людський потік на глибші, ґрунтовніші теми — і чи маємо ми сучасні проєкти, куди, власне, його скерувати?

Над цими питаннями будуть розмірковувати та ділитись досвідом:

  • Оксана Форостина – видавчиня, письменниця, перекладачка. Партнерка видавництва Yakaboo Publishing. У 2015 році заснувала незалежне видавництво TAO. Була відповідальною редакторкою часопису «Критика» та медіапроекту «Критичні рішення». 2014-го — у переліку інноваторів Центральної та Східної Європи New Europe 100. Працювала у проектах брендингу й розробки комунікаційних стратегій компанії pro.mova.
  • Павло Гудімов – куратор, архітектор, музикант, колекціонер творів мистецтва. 2001 року заснував архітектурну майстерню та галерею «Я Дизайн», 2007-го — арт-центр «Я Галерея» і культурний холдинг «Гудімов арт проект», у складі якого зокрема видавництво «Артбук». Серед проектів Павла, представлених у Львові впродовж останніх років: «Тіні забутих предків», Metropolis, «Замок Свірж. Генеза», «Іван Левинський. Імпульс», «Ангели». Цієї осені відчинила свої двері «Я Галерея» у Львові.
  • Дарина Скринник-Миська – кураторка, мистецтвознавиця, арт-критикиня, кандидатка філософських наук. Очолює кафедру Актуальних мистецьких практик ЛНАМ. Учасниця проєктів «Дні модернізму у Львові» (2016), «Пуцлі» (2017). Членкиня експертної групи з розробки концепції Музею сучасного мистецтва Корсаків (Луцьк, 2018). Співкураторка проєкту «Акт прийому-передачі» (Франківськ, 2018), ІІ Бієнале сучасного молодого мистецтва (Харків, 2019)
  • Божена Пеленська – із 2015-го директорка Jam Factory Art Center і Harald Binder Cultural Enterprises. Спільно із командою працює над інституційним розвитком арт-центру та проєктом ревіталізації будівель Фабрики повидла у простори для мультифункціонального центру. У сфері її відповідальності — формування інституції, що працює зі сучасним мистецтвом та культурою, стратегічний розвиток і створення команди, налагодження операційної діяльності й партнерства, а також запуск нових програм.
  • Модераторка дискусії – Юлія Хомчин – проектна менеджерка, керівниця ІСК. Координаторка Конгресу культури «Перехід 1989», менеджерка проектів культури МО «Дзига» (2006-2017), серед яких Jazz Bez, Флюгери Львова, Фортмісія, Фестиваль партнерства. Директорка ЛМГО «Інститут актуального мистецтва». Із 2016 є депутаткою Львівської міської ради, членкинею постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту.

Дискусія відбудеться у офісі ІСК за адресою: пл. А. Міцкевича 6/7.
Початок о 19:00.
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією: http://bit.ly/kodkultury1
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1175254512684782/

Поділитися