Інститут стратегії культури проаналізував реєстри отриманих заявок до Українського культурного фонду. У центрі уваги — заявки, в яких місцем реалізації проєктів вказано Львів та/або Львівську область. Отже, яким є розподіл заявок за програмами та секторами, хто є найактивнішими подавачами ідей?  

У підсумках ІСК — дані, актуальні на 6 лютого 2022 року, до публікації результатів технічного відбору. Проаналізовано 7 програм. Загальна кількість заявок на ці програми — 2,6 тис. Загальний бюджет програм — 521 млн. грн.

Програми: 

  • Культура без бар’єрів
  • Інноваційний культурний продукт
  • Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії
  • Культура. Регіони
  • Аудіовізуальне мистецтво
  • Культурна спадщина
  • Ґранд подія

Ми проаналізували запит на фінансування для проєктів, місцем реалізації яких вказано Львів та/або Львівську область. 

Кількість заявок, у яких місцем реалізації вказано Львів та/або Львівську область — 386 (14,51% від загальної кількості поданих заявок) на суму 628 723 736,91 грн. Із них:

  • Запитувана сума фінансування від УКФ для заявок, у яких місцем реалізації вказано Львів та/або Львівську область, – 542 514 954,07 (що становить 104,13% від загального бюджету програм). 
  • Заявники декларують 86 208 782,84 співфінансування.

Розподіл заявок за програмами
Найбільшу кількість заявок подано на такі програми: «Культурна спадщина» (20,21%), «Аудіовізуальне мистецтво» (16,58%), «Культура без бар’єрів» (13,47%) та «Інноваційний культурний продукт» (13,47%). Найменше отримала «Культура. Регіони» (8,55%).  

Але, якщо дивитись відносно загальної кількості поданих на програму заявок, то найбільше проєктів, що стосуються Львівщини, подано на програми «Культура без бар’єрів» та «Ґранд подія», а найменше — на програму «Інноваційний культурний продукт».

Розподіл заявок за секторами
Найбільша кількість заявок стосується підтримки таких секторів: культурна спадщина (25,91%), аудіовізуальне мистецтво (19,95%), а також культурні та креативні індустрії (19,69%). Найменша — літературної справи, літератури та видавничої справи (7,25%).

Інформація про заявників
Серед подавачів лідирують громадські установи — 48,19%. Найменше заявок подано від закладів освіти та державних установ — 2,59% та 3,11% відповідно (враховуючи обмеження щодо подачі заявок приватними особами).

Втім, частка «львівських» проєктів, що зазначені у секторі аудіовізуальне чи аудіальне мистецтво, може бути значно вищою — до прикладу, велика кількість заявників програми «Аудіовізуальне мистецтво» у містах реалізації вказує «вся територія України», «Європа» і т. п., що продиктоване особливостями діджитал та онлайн форматів. Також переважає тенденція індивідуальних типів проєктів (у тих програмах, де передбачено), на другому місці — національні і найменше міжнародні.

У цьому грантовому році чекаємо ще більше цікавих проєктів, зокрема ми зауважили велику кількість приурочених до 300-ліття з дня народження Григорія Сковороди, 100-ліття театру «Березіль»; радіємо, що у реєстрі програми «Культура без бар’єрів» загалом 230 заявок (програмі лише 2 роки), а це — ще більше просвітницьких заходів для долання суспільних стереотипів, проєктів з облаштування інклюзивних просторів, адаптації культурних продуктів для незрячих людей, із порушеннями слуху тощо. Звісно, це лише перші показники, попереду — технічний відбір та експертне оцінювання. Бажаємо успіху заявникам та чекаємо результатів!

Переглянути усі реєстри можна за посиланням на офіційному сайті УКФ: https://ucf.in.ua/news/02-02-2022

Поділитися