«Плани на завтра» — спільний проєкт ІСК із YouTube-каналом ТО-МИ та Radio Skovoroda. Це спільнодум і простір дискусії, пошуку вірно поставлених запитань і відповідей на них. «Плани на завтра» — цикл програм у форматі ток-шоу, про виклики і можливості, які вийдуть на перший план в Україні одразу після перемоги над ворогом.

Війна — це виклик. Ми віримо (й знаємо напевне!), що Україна виграє у війні. Водночас важливо розуміти, що одразу після перемоги на Україну чекають чималі соціальні та культурні виклики. У «Планах на завтра» ми висвітлюємо питання, які обов’язково постануть (і вже постають) в українському суспільстві, адже впевнені, що, як і у випадку із Генпланом відбудови Варшави, швидкий процес відбудови прямо залежний від того, наскільки завчасно над ним почали працювати (новий Генеральний план для відбудови Варшави з’явився менш, ніж за рік після завершення ІІ Світової війни — у 1946-му. Втім, близько 1500 архітекторів та інженерів почали думати про відбудову польської столиці вже у часі війни).

З якими проблемами може зіткнутись українське суспільство? Як працювати з вшануванням пам’яті після перемоги? Як забезпечити нульову толерантність до корупції? Як лікувати колективний посттравматичний синдром? Зрештою, якою має бути архітектура в рамках реконструкції зруйнованих Росією українських міст? 

Над цими та іншими питаннями міркуватимуть ведучі проєкту Володимир Бєглов, директор America House Lviv, та Ірина Старовойт, кандидатка філологічних наук і викладачка УКУ, спільно із запрошеними українськими експертами й експертками різних сфер: від економіки до архітектури, від боротьби з корупцією до захисту прав людини, від геополітики до освіти та науки. Двоє гостей кожної дискусії також представлятимуть тему з двох, різних чи протилежних поглядів: досвідчений та на початку шляху, студент та викладач, локальний і глобальний. 

І-й випуск — «Мрії про Україну» — був представлений 4 травня. Разом із запрошеними спікерами — поетом, літературознавцем і перекладачем Остапом Сливинським та студенткою УКУ Ією Селезньовою — ми говорили про те, якою буде реальна, а не ідеальна Україна 2030? Чи стане Україна віссю, навколо якої крутитиметься новий світовий порядок? Чи ця центровість буде достатньо усвідомленою і ми нарешті самі даватимемо відповіді на запитання про себе? Чи можлива Україна після перемоги без майданів?

Випуск «Плани на завтра» #1

ІІ-й випуск про «заукраїнення», про українську мову та її майбутнє. Про це міркуємо із Романом Трифоновим — соціолінгвістом, доцентом кафедр української мови і кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій у Харківському університет ім. Каразіна та блогером, актором, педагогом з техніки мовлення, популяризатором української мови в соцмережах Андрієм Шимановським.

Випуск «Плани на завтра» #2

Новий випуск щосереди о 19:00. Підписуйтесь на YouTube-канал ТО-МИ, аби планувати (і втілювати плани!) разом!

Поділитися