Цьогоріч на здобуття Шевченківської премії 2021 Інститут стратегії культури за ініціативи Мистецької ради «Діалог» представляють книгу Івана Лучука «Антропос і бібліон. Есеї розмаїті» у номінації “Література”.

фото з ресурсу lviv.vgorode.ua/

Книга «Антропос і бібліон. Есеї розмаїті» розрахована на читачів різних зацікавлень: літературно-критичних, історико-літературних, теоретико-літературних, перекладацьких, мовознавчих, культурологічних, славістичних. Та в цілому її можна вважати насамперед філологічною. Вона репрезентує феномен синтетичного підходу до словесності, який поширюється на різні гілки філології. Іван Лучук виявив себе вродженим і фаховим філологом, давши зразки сучасного добротного філологічного тексту. Жвавий, доступний стиль викладу, дотепні пасажі сприяють легкому засвоєнню різних творів, уміщених у книзі. У ній чимало цікавинок, різнорідних пікантних подробиць, які оживлюють виклад. Є такі віражі думки, що свідчать про письменницьку сміливість і проникливість автора. 

Повний текст анотації до книги – на сторінці номінанта на офіційному сайті Комітету премії.

Іван Лучук народився 1965 року у Львові. Співзасновник літературних угруповань «Лугосад» та «Геракліт». Кандидат філологічних наук (1994). У 2011 закінчив докторантуру Інституту літератури ім. Т. Шевченка Національної академії наук України, написав докторську дисертацію «Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики». 
Вчений, поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, редактор, автор низки книжок для дітей. Вибрані недавні твори — поетична збірка «Окрушини інтертексту» (2018), «Дочка Агасфера» (2011), літературознавчі книги «Зловити дятла: Вибрана есеїстика та письменницька критика» (2015), «Цебер амброзії: Письменницька критика» (2013).

Національна премія України імені Тараса Шевченка — державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. Нагородження Національною премією провадиться Указом Президента України. Премія присуджується творцям (авторам, виконавцям) нових оригінальних творів, опублікованих (випущених у світ) протягом останніх п’яти років, у 6-ти номінаціях: література; публіцистика, журналістика; музичне мистецтво; театральне мистецтво; кіномистецтво; візуальне мистецтво.

Ознайомитись із переліком цьогорічних номінантів на здобуття Премії можна за посиланням: http://knpu.gov.ua/branches

Поділитися