͠
Сьогодні розпочинаємо кураторські представлення напрямів проєкту Аrt Resistentia. Отже, блок «Театральне мистецтво».

Про опірність мистецтва і трансформації театру нині — кураторка блоку Вікторія Швидко, менеджерка театральних проєктів в Театрі Лесі Українки, керівниця ГО Art Workshop DRABYNA, викладачка проєктного менеджменту.

«Рухаючись по якійсь спіралі свого розвитку, ми знову і знову повертаємось до того, що культура має значення, а мистецтво — вічне. Можливо, це залишається аксіомою саме через свою внутрішню резистентність — до часу, до простору, до людини. Глобалізація світових процесів впливає на процес творчості і видозмінює його: наскельні малюнки досі з нами, хоча штучний інтелект уже теж здатен витворити картину, яку можна продати за сотні тисяч. Ми змінюємось — разом із нами змінюється мистецтво, шукаючи свою точку опору і формуючи свою імунну систему та набуваючи нових мутацій. Може, саме так ми генетично укріплюємо резистентність мистецтва — до вигаданого нами часу, до постійно змінного нами простору, до нас самих. Один мій знайомий каже, що театр нікуди не зникне — пережив щонайменше дві тисячі років, то й далі знайде спосіб жити. І ця теза точно про резистентність театру як явища. Визначення «що є театр?» вкрай важко переформатовується. Проте діагноз не смертельний. Крок за кроком відбуваються спроби розширювати це поняття, вчитися його переосмислювати, експериментувати з ним — зокрема у Львові. І я вважаю, що це варте підтримки.

Консолідуючи середовище прогресивних Акторів та Акторок театрального сектору, ми тим самим виробляємо колективний мистецький імунітет до старих форм, відмираючих сенсів та морально застарілих ідей. Тому, обираючи проєкти до цього блоку Art Resistentia, я опиралась на їхню різність, сміливість, фокуси їхньої діяльності та іншу якість розуміння театру, яку обирає для себе кожна відібрана команда. Важливо підкреслити, що запрошені до участі проєкти мають спільний знаменник — їх творять «люди театру», які працюють у дуже різних форматах. Можливо, ці проєкти не відразу асоціюються з театром у класичному розумінні, але саме з нього виросли ці команди. Учасники і учасниці цього блоку — це свого роду позитивна за своєю природою мутація театрального світу Львова».

͠
#ArtResistentia — проєкт про опірність мистецтва, націлений на підтримку арт-середовища Львова. Проєкт втілює Інститут стратегії культури та Мистецька майстерня «Драбина» за підтримки Львівська міська рада у рамках Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Поділитися