Інститут стратегії культури та Мистецька майстерня «Драбина» / Art Workshop DRABYNA раді анонсувати Art Resistentia — проєкт про опірність мистецтва.

Резистентна стійкість в екосистемі — це здатність залишатися в цілісному стані під навантаженням, формувати опірність зовнішньому впливу. У нашому ж проєкті зосередимося на опірності мистецтва. Як, реагуючи на приголомшливі події довкола і потік невтішних новин, мистецтву залишатися вільним у трактуваннях і формах? Як не втратити внутрішню спроможність творити під тиском стихійних змін? Звідки береться сила опору мистецтва, і у що вона може вилитись?

Проєкт націлений на підтримку внутрішньої резистентності мистецького середовища Львова — дієвців, які формують середовище зараз, та їхніх ідей у час нестабільності. Серед учасників — незалежні мисткині та митці, індивідуальні й об’єднані у групи, що представляють чотири блоки: перфомативно-театральний, літературний, візуальний та музичний. Відповідно до кураторського бачення до участі в проєкті було запрошено митців різних генерацій та форматів, як практиків, так і теоретиків. Фокусом для відбору було різноманіття й активність митців / мисткинь та формацій у своєму напрямі. На нашому Youtube-каналі куратори та митці-учасники кожного з блоків діляться концепціями своїх творів:

ТЕАТР. Кураторка блоку Вікторія Швидко — менеджерка проєктів у Театрі імені Лесі Українки, керівниця ГО Мистецька майстерня «Драбина». У театральному блоці взяли участь:
— актор театру і кіно Віталій Гордієнко із авторським відеоблогом «Загін Кіноманів»
— театр танцю «TiLO»
— перфомативний театр ДК NAZVA із виставою «Ейха»
— аудіотеатральний проєкт Радіо «Скорбота»

ЛІТЕРАТУРА. Куратор блоку Григорій Семенчук — поет, музикант, культурний менеджер, співзасновник Мистецької ради «Діалог». Учасники літературного блоку:
— проєкт «Метал» Ростислава Кузика спільно з Павлом Щепаном
— «BookWar» у виконанні поетки, літературознавиці Галини Крук
— перекладач, письменник Остап Сливинський та Оля Поворозник, режисерка та поетка
Любомир Серняк із проєктом «Підзамче, mon amour»

ВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. Куратор блоку Володимир Кауфман — художник, куратор проєктів у мистецькому об’єднанні / галереї «Дзиґа», співзасновник Інституту Актуального Мистецтва. У візуальному блоці Art Resistentia взяли участь три художники, яких добре знають у Львові та поза його межами. Це Сергій Радкевич (візуальна практика, стріт-арт, скульптура), Олекса Фурдіяк (сучасне мистецтво, скульптура, інсталяція, відео) та Володимир Стецькович (сценографія, графіка, ілюстрація, медіаарт). 

22 червня у просторі кам’яниці на площі Ринок, 42 відбулася виставка творів митців та перформанс куратора. Світлини з виставки переглянути тут.

МУЗИКА. Куратор блоку Остап Костюк — режисер, музикант, співавтор музичних проєктів. Учасники музичного блоку:
— гурт «Пиріг і Батіг» на чолі з Мар’яном Пирожком представили пісенно-музично-поетичне дійство «Співомовний»
— композитор та музикант Остап Мануляк із проєктом «Визволення з плаского світу ІІІ»
Андрій Кохан, джазовий виконавець, із проєктом «Music Messengers» 
«Оркестра почувань» на чолі з акторкою Марією Онещак

Фінальна публічна презентація проєктів відбулась влітку 2021 року. Частина проєктів відбулась онлайн, інша частина — наживо, як, до прикладу, виставка творів візуального блоку. Радіємо з позитивного фідбеку: до прикладу, музичний гурт «Пиріг та Батіг» зібрали більше 4500 переглядів на наших платформах, а команда радіо «Скорбота» отримала відзнаку першої аудіопремії для подкастів «Слушно». Усі проєкти доступні у записі за посиланням. Art Resistentia — втілено за підтримки Львівської міської ради в рамках Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Поділитися