Site icon Інститут Стратегії Культури

ІСК: яким був 2020-й

ІСК: яким був 2020-й

Для команди ІСК, як і для багатьох, цей рік був не зовсім звичним. Через пандемію й карантин довелося пристосовуватися, переформатовувати деякі робочі процеси, проєкти. Попри це нам вдалося втілювати заплановане, а деякі ідеї не з’явились би, якщо б не карантині обмеження.

У році, що минає, наша команда реалізувала й започаткувала низку проєктів, власних чи у партнерстві, що націлені на наші пріоритети: підтримка середовищ культури Львова, створення міського фонду культури, дослідження сфери культури. Отже, запрошуємо ознайомитись із кількісними показниками, структурою діяльності та проєктами ІСК у 2020-му й 2021-му у презентації.

Art Resistentia
Це проєкт ІСК та Мистецької майстерні «Драбина» про опірність мистецтва. Він націлений на підтримку мистецького середовища Львова та їхніх ідей у час нестабільності. Публічна презентація мистецьких проєктів запланована на весну-літо 2021-го.

Серед учасників проєкту — незалежні мисткині та митці, індивідуальні й об’єднані у групи, що представляють чотири блоки: перфомативно-театральний, літературний, візуальний та музичний. Куратори блоків: Вікторія Швидко, Григорій Семенчук, Володимир Кауфман та Остап Костюк. Art Resistentia — втілюється за підтримки Львівської міської ради в рамках Програми «Львів 2020: Фокус на культуру». Більше за посиланням.

Modernism for the Future 360/365
Міжнародний проєкт із (пере)осмислення модерністичної спадщини через мистецтво — матиме низку подій (арт-резиденції, дискусії, екскурсії, ін.) — у Литві, Чехії, Бельгії й Україні, власне у Львові!

Якщо говорити про арт-резиденції, Львів фігурує у трьох із 14-ти. Навесні-влітку 2021-го тут відбудеться дві резиденції: одна — для місцевого митця, який працюватиме з Будинком Галлетів, інша — для художника з Каунаса (Литва) із арт-«дослідженням» Будинку профспілок. Тим часом митець/мисткиня зі Львова має можливість податися на резиденцію в Кортрейку (Бельгія).

Заявки приймаються до 15 січня 2021 року. Аплікаційна форма на резиденцію у Львові https://bit.ly/2JfFAn9 та у Кортрейку  https://bit.ly/3q7p0qb. Усі деталі про умови резиденції тут bit.ly/3q5CFOJ. Проєкт втілюється за грантової підтримки програми ЄС «Креативна Європа». Більше про проєкт за посиланням.

Створення Фонду культури Львова
Проєкт із напрацювання моделі міського фонду культури тривав майже півроку і до нього долучилося понад півсотні фахівців у сфері культури, а також права, фінансів, управління. Він став кроком до створення Фонду культури Львова: базова модель міського фонду культури розроблена саме на прикладі Фонду культури Львова. Водночас напрацювання проєкту можуть використати й інші міста України, адаптувавши їх до локального контексту. Опис моделі тут: https://bit.ly/3dI7m6Q.

презентація Фонду культури у липні 2020

Проєкт реалізували Інститут стратегії культури й агенція PPV Knowledge Networks за підтримки УКФ та ЛМР. Робота ІСК у напрямі створення Фонду культури міста триває. Більше на сайті проєкту.

Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження.
Проєкт передбачає у 2021-му публічні зустрічі-обговорення, дослідження й аналіз щодо візій майбутнього пам’яток, що відібрали від Львівщини до Програми «Велике будівництво» у 16 населених пунктах Львівської області.

Конгрес Культури
Це професійна дискусійна платформа у Львові для обговорення, ревізії та стратегування у сфері культури у форматі бієнале. Перший Конгрес, що зібрав понад 250 учасників майже з десятка країн, відбувся 2019-го, а це означає, що ми вже готуємось до цієї масштабної події у 2021-му. Чекайте новин у fb на @culturecongress.lviv!

Код культури
Проєкт, що тривав понад півроку (листопад 2019 – липень 2020), був націлений на дослідження культурного контексту Львова через декілька складових.

Одна з них — якісне та кількісне дослідження культурного ландшафту міста, тобто взаємодії й очікувань інституцій культури, міських культурних середовищ та містян. Також відбулася серія відкритих дискусій із фахівцями сфери із Києва, Харкова, Каунаса, Львова на актуальні теми, як-от тренди й активізм у культурі, культурна столиця й амбіції міст. Ще одна складова проєкту — серія відеороликів #щодляваскультура?, де містяни різних професій і досвіду давали своє визначення культури. Із підсумками проєкту можна ознайомитися на YouTube-каналі ІСК.

Підсумковий ролик проєкту Код Культури

Jazz Bez
Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики, що одночасно проходить у Польщі та Україні та є знаковою подією для Львова. Цьогоріч відбувся ХХ Jazz Bez: було два концертні дні за участю музикантів зі США, Польщі, Нігерії та України, а також майстер-класи музикантів.

Марек та Мацєй Кадзєли, Адам Загорскі та Ігор Закус на ХХ Jazz Bez

Дні мистецтва перфоманс у Львові
Щорічний фестиваль акціоністського мистецтва. 2020-го проєкт відбувся у форматі Перфоманс-Симпозіуму. Долучилися учасники та учасниці зі Львова, а також перформерки із Понтейї, Франція. Барбара Ле Беґек Фрідман (Франція) та Ярина Шумська (Україна) представили спільний проєкт «Діалог». 

LWOWRO  
Це освітня програма для менеджерів культури з України, яку реалізовує ІСК та Strefa Kultury Wroclaw. Цьогоріч було втілено другу едицію проєкту, де учасники та учасниці зі Львова мали можливість отримати нові знання, обмінятися досвідом із польськими культурними менеджер(к)ами, формуючи міжнародну мережу. Проєкт включає теоретичні заняття і практичні відпрацювання (тренінги, майстер-класи). У 2020-му всі зустрічі відбувалися онлайн.

Агломерація Культура
У серпні ІСК організував зустріч-знайомство з представницями і представниками інституцій культури громад Львівської ОТГ. Присутні поділилися досвідом роботи з аудиторіями, формування пріоритетів, залучення коштів, а також розповіли про проблеми, з якими зіштовхуються. У спілкуванні вималювалися деякі напрями для можливої співпраці: поліпшення навиків написання грантових заявок, інституційного стратегування, можливість обміну досвідом та втілення спільних проєктів тощо.

«Антикарантинні» проєкти

«Як справи в культурі. На зв’язку…» — серія онлайн-ввімкнень представників культурних інституції з європейських міст-партнерів ІСК. Колеги з Литви, Польщі, Німеччини, Італії, Чехії ділилися досвідом та міркуваннями про вплив карантину на сферу культури, інструменти та підходи, які варто чи можна використовувати в нових умовах. Усі відеозаписи знайдете тут: http://bit.ly/3hrlmns.

Від початку карантину ми також втілили відеопрєкти «Правове поле культури» (консультації юриста Ореста Кравчика, дивитись тут) та «Психотерапія для культури» (рекомендації від психолога Максима Коляди, дивитись тут), «Що зупинила епідемія» (дієвці культури, митці ділилися досвідом переживання вимушеної ізоляції, дивитись за хештегом #щозупинилаепідемія). 2020-й запам’ятається і мобільним проєктом «Театр іде до тебе»: спільно зі Львівським театром ляльок в рамках «Фокусу на культуру» вдалося представити дитячу виставу в чотирьох районах Львова.

Поділитися