5-7 липня 2024 року відбулася 2-га Літня школа ІСК. Участь у ній взяло участь 35 слухачі та слухачок! Це мешканці Львова та області, а також Луцька, Івано-Франківська, Полтави, Києва, Харкова, вихідці з Донеччини та Криму.
Випуск Літньої школи ІСК 2024! Фото Ірини Середи
Школу відкрила Юлія Хомчин, директорка Інституту стратегії культури. Юлія розповіла міські культурні політики та інституційні досвіди, опираючись на діяльність ІСКу. Йшлося про аналітику й дослідження, комунікацію та підтримка середовищ культури, сприяння розвитку компетенцій культурних дієвців. Звичайно, говорили про Стратегію розвитку культури Львова та її моніторинг, а також процеси й проєкти Інституту, серед яких напрацювання моделі міського Фонду культури, Культурна мапа Львова, Конгрес Культури.
Окремий напрям діяльності ІСК — культурна дипломатія: триєнале сучасного українського мистецтва «Український Зріз», перекладена різними мовами збірка есеїв UKRAINE! UNMUTED, співпраця з міжнародними партнерами, зокрема з містами, що мали чи мають титул «Європейська столиця культури»: Каунас, Тарту, Хемніц, Матера, Бад-Ішль, ін.
А Олексій Тарабан, в.о. керівника управління культури Львова, ознайомив слухачів з можливостями співпраці з управлінням культури. Це був продуктивний діалог, слухачі ділилися своїм досвідом взаємодії з профільними органами місцевого самоврядування.
Продовжили день Олена Спесивцева, юристка з авторського права Центу демократії та верховенства права, й Аріна Коравченко, літоглядачка «Української правди. Культура». Лекторки приїхали з Харкова й Києва відповідно, щоб розкрити для учасників Школи важливі теми: штучний інтелект та авторське право, сила критики як мистецтва акценту.
А Отар Довженко, креативний директор Lviv Media Forum, ділився експертними порадами для грамотної ефективної взаємодії з медіа.
6 липня день розпочала Катерина Кравчук, співзасновниця креативної агенції Lanka.pro. Катерина розповіла про тенденції у сфері культури та креативних індустрій у 2024 році у Європейському Союзі.
Далі Аліна Бочарнікова, фандрейзерка-практик, пояснила, звідки та як залучати ресурси на культурні проєкти, як працювати з грантовим заявками, але й ще не етапі планування думати про переваги проєкту: актуальність та чіткі цілі, цікавий формат, зрозуміла комунікація тощо.
Про комунікаційну стратегію ІСКу, приклади ефективного SMM в інституціях культури Львова та корисні освітні ресурси говорила Софія Ленартович, комунікаційна менеджерка Інституту.
Усі ці навики не мають сенсу, якщо організація не розуміє, куди рухається. Тож Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського пердставництва Міжнародного фонду «Відродження», провела тренінг на тему «Основ стратегування для інституцій культури».
Увечері слухачі завітали до кавʼярні «Дзендзик», де її засновниця Ксенія Клейнос розповіла про місто Бердянськ (звідки вона), релокацію до Львова та формування тут спільноти, для якої Бердянськ та його досвіди є цінними та важливими.
Третього дня учасники Школи відвідали Urban Camp Lviv, де команда центру провела екскурсію, а нейропсихологиня UNBROKEN Ukraine Евелія Більська прочитала лекцію про те, як будувати плани в умовах непевного майбутнього.
Звісно, сертифікати Літньої школи ІСК 2024 потрапили до рук своїх власників!
На врученні сертифікатів нам було цінно чути від слухачів, що теми, на яких ми сфокусувалися у Школі, були для них актуальні та важливі, озвучена інформація та рекомендації фахівців — корисні й практичні, спікери — цікаві й такі, що надихають! Дехто поділився, що виходить зі Школи з певною ідеєю і повний енергії для її втілення.
Фото Ірини Середи
#ЛітняШколаІСК відбулася другий рік поспіль. Це триденний освітній інтенсив для тих, хто вже розпочав професійний шлях, має певний досвід у сфері культури, але хоче покращити знання і навики, глибше розуміти тенденції та особливості сфери нині.
Керівницею проєкту є Марта Більська. ІСК організував Літню школу 2024 за підтримки Львівської міської ради.