Site icon Інститут Стратегії Культури

Культурний ландшафт Львова: інституції, активності, взаємодії

Які інституції та організації — громадські, муніципальні, обласні, національні — творять культуру у Львові? У пошуку відповіді на це запитання цьогоріч ІСК реалізував перший етап комплексного дослідження сфери культури міста, зокрема тих дієвців, які її формують.

У межах онлайн-дослідження «Культурний ландшафт Львова: інституції, активності, взаємодії», реалізованого ІСК у лютому-травні 2019 року, ми зібрали інформацію про (спів)творців сфери культури у Львові й запропонували інструментарій для аналізу отриманих даних. Опитування стало відправною точкою для формування бази культурних дієвців міста й допомогло нам краще зрозуміти особливості діяльності культурних інституцій та взаємодії між ними. Проведений на основі зібраних матеріалів мережевий аналіз дозволяє оцінити структуру зв’язків, типи партнерства між дієвцями культури, особливості кластеризації тощо.

Мережа культурних інституцій Львова має слабку зв’язаність із точки зору взаємодії — між вузлами (інституціями) є великі відстані. У цій структурі є декілька центральних вузлів (як-от Львівська міська рада або Форум видавців), тож наша мережа є до певної міри ієрархізована. Найпоширенішою формою співпраці між різними дієвцями, які взяли участь в опитуванні, є спільні проекти, далі — інфопідтримка, фінансування, обмін досвідом/кадрами і найрідше — спільний пошук коштів на реалізацію проектів. Наше дослідження засвідчує, що децентралізація культури у місті наразі не відбулася. Більше інформації — у доданому звіті.

Перший етап дослідження ІСК реалізував у співпраці зі соціологинями Інгою Козловою (УКУ) та Наталею Отріщенко (Центр міської історії). Мережевий аналіз зробив  Петро Сарканич (Інститут фізики конденсованих систем НАН України, університет Ковентрі). Проміжні результати дослідження раніше були презентовані під час Конгресу культури «Перехід 1989» (12 жовтня, Львів), а також в Інституті стратегії культури (16 грудня).

Зібрані дані ІСК використає для формування спеціального інфоресурсу (каталогу і мапи). У перспективі базу можна доповнювати, вносити відповідні зміни. А конкретизувати отримані результати допоможуть подальші дослідження, зокрема глибинні інтерв’ю із представниками тих інституцій, які долучаються до творення культури у місті.

Дослідження галузі культури міста є одним із напрямів діяльності ІСК  та відповідає пріоритетам Стратегії розвитку культури Львова 2025. Серед актуальних завдань у цьому напрямі — кількісне опитування містян та глибинні інтерв’ю із фахівцями у межах проекту Код Культури, який ІСК втілює за підтримки МФ «Відродження».

Поділитися