Site icon Cultural Strategy Institute

Збірка есеїв UKRAINE! UNMUTED

Збірка есеїв UKRAINE! UNMUTED об’єднує десять текстів про Україну та українську культуру, що запрошують читача, насамперед іноземного, до простору української культури, мають зацікавити нею. Збірка стала частиною проєкту «Український Зріз», видана кількома мовами, і нині є у читачів від США до Японії.

Її ідея з’явилася під час однієї з повітряних тривог. Вона об’єднала тексти про різні явища української культури та її історії від знаних українських мистецтвознавців(виць), літераторок, дослідників(ниць), філософів. Есеї, створені спеціально для «Українського Зрізу», відкривають українську культуру та її контекст, осмислюють історію мистецтва, моди, кіно з акцентом на питаннях колоніалізму та реінтерпретації; актуалізують деякі питомо українські культурні явища ХХ і ХХІ століть. Тут є також місце для думок із передової — це текст «Мистецтво війни» Юрія Вовкогона, менеджера культури і військового, який отримав поранення на полі бою і зараз проходить реабілітацію.

Упорядниця та редакторка книги — видавчиня, авторка і перекладачка Оксана Форостина. Учасниця Несторівської групи, членкиня українського PEN-клубу, кураторка ІІ Конгресу культури у Львові (2021), ХІ Книжкового арсеналу (2022), дискусійної частини «Українського Зрізу» у Каунасі (2022) та Любліні (2023).

Упорядниця збірки UKRAINE! UNMUTED Оксана Форостина, авторка ідеї видання Ліда САвченко-Дуда (ІСК), автор есею «Мистецтво війни» Юрій Вовкогон.

Есеї видано, крім української, англійською, литовською та польською. Нині, восени 2023-го, видання вже є в читачів у Литві, Польщі, США, Великій Британії, Японії.

Збірка є номінантом у конкурсі Премія Львова – міста літератури ЮНЕСКО 2022-2023, потрапила у короткий список (у спецномінації, де відзначають книги, що є рефлексією на ситуацію війни в Україні).

Українською й англійською матеріали доступні онлайн. Тексти українською:

І англомовна десятка:

Фото Marcin Pietrusza.

Поява збірки кількома мовами на різних етапах проєкту стала можлива за підтримки ЗМІН Фундації, УКФ та Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитися