Site icon Cultural Strategy Institute

Площини взаємодії: взаємні очікування інституцій культури, культурних середовищ та містян

Аналітична записка «Площини взаємодії: взаємні очікування інституцій культури, культурних середовищ та містян» є підсумком досліджень, проведених у рамках проекту «Код культури», що був здійснений у 2019-2020 рр. Інститутом стратегії культури у партнерстві з Мистецькою радою «Діалог» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Документ має на меті означити поля проблем, актуальних для культурної сфери Львова станом на 2020 рік, визначити площини взаємодії та взаємних очікувань інституцій культури, культурних середовищ та містян, а також запропонувати шляхи вдосконалення культурної сфери Львова.

У тексті використані аналітичні матеріали з моніторингу виконання Стратегії розвитку культури Львова 2025, які були здійснені на замовлення Інституту стратегії культури у 2018-2020 роках.

У 2019 році Інститут стратегії культури здійснив первинне дослідження інституційного ландшафту Львова у сфері культури. Це дозволило отримати вихідну інформацію про дієвців культурної сфери міста. Наступним етапом було проведення соціологічних досліджень — низки глибинних інтерв’ю з дієвцями культури Львова та кількісного опитування містян щодо співтворення культури.
Цей документ має на меті узагальнити результати проведених досліджень, виокремити поля, які є актуальними для розробки міських політик у сфері культури, та запропонувати підходи та принципи, які полегшать напрацювання адміністративних рішень (ухвал, програм, положень). Основною цільовою аудиторією цього документу є управлінці, менеджери культури та представники громадськості, які зацікавлені у розробці управлінських рішень у культурній сфері Львова.

Головними темами, які опрацьовані в тексті, є особливості культурного ландшафту, правила взаємодії дієвців та залучення містян до творення культурного життя міста. Це не є вичерпний перелік тем, проте він дає змогу охопити основні принципи комунікації та учасництва та цілі, задекларовані у Стратегії розвитку культури Львова 2025, а саме:
• децентралізація культурної пропозиції
• відповідальне ставлення до культурної спадщини
• Інноваційна міждисциплінарна культурна освіта, інтегрована на всіх освітніх рівнях,
орієнтована на всі групи населення
• Культура як простір діалогу

У 2020 році закінчується чергова каденція місцевого самоврядування, змінюється адміністративно-територіальний устрій — місто Львів об’єднується з навколишніми населеними пунктами, впроваджується форма об’єднаної міської територіальної громади. Зростає територія та кількість населення, на яке поширюються міські політики, у тому числі культурні. Окрім того, зміна технологій та нові виклики, пов’язані з пандемією вірусу Covid-19, випробовують на міцність усталені форми взаємодії та втілення культурних проектів.

Ознайомитись із документом можна тут:
Площини взаємодії: взаємні очікування інституцій культури, культурних середовищ та містян.

Поділитися