Site icon Cultural Strategy Institute

MoFu: презентація перфомансу NUEPIKO у Будинку профспілок

12 червня львів’ян(к)и спостерігали як наповнився життям Будинок профспілок Львівщини — через рух, тіло, дотик, світло і звук. Учасники міжнародної арт резиденції Modernism for the Future 360/365 — танцювальний колектив NUEPIKO у складі Маріуса Пініґіса, Андріуса Стакеле та Адріана Карло Біб’яно — разом із локальними танцівницями Юлією Скибою, Вітою Васьків та Христиною Скорубською представили фінальний перфоманс-дійство, що розкрив модернізм нашого міста через несподіване медіа — людське тіло.

Фокусним об’єктом для міжнародної резиденції MoFu був обраний Будинок об’єднання профспілок Львівщини, що вважається для нашого міста одним із найрепрезентативніших об’єктів в стилі функціоналізму. Як NUEPIKO готувались до фінального виступу — читайте у статті.

Перфоманс починався на вулиці — перед входом у будівлю, а далі танцівники вели публіку за собою до середини. Разом з учасника(ця)ми присутні поступово піднімалися поверхами — «від темряви до світла», як пояснювали танцівники. Це відбувалося непомітно: вся увага аудиторії була зосереджена на танцівниках/танцівницях — їхніх тілах, рухах, взаємодії між собою та з простором. Під час презентації відбулось три виступи, що зібрали близько 100 глядачів.

Втім можна стверджувати, що перфоманс відбувася щодня протягом тижня, що передував цьому: інтенсивні репетиції, імпровізації та яскраві особистості танцівників(ць) не могли залишати байдужими перехожих та працівників(ць) Будинку. Також перфоманс був доповнений музичною композицією, що увібрала у себе звуки, якими повниться будинок й місто зараз: скрегіт перил, дверей та сходів, ехо голосів, звучання ліфта та котельні.

Відтак авторський танець — це спроба «отілеснити» атмосферу, історію та стилістику будівлі; через рух і тіло передати текстури, форми, що творять її образ. У цьому проекту танець є можливістю показати, а відтак і побачити більше й навіть те, чого вже немає. Свій проєкт резиденти називають нагодою привернути увагу місцевої громади до спадщини модернізму, особливостей та цінності Будинку профспілок.

Modernism for the Future 360/365 — міжнародний проєкт із (пере)осмислення та популяризації модерністичної спадщини через мистецтво. Партнери проєкту: Kaunas 2022 (Каунас Литва), Intercommunale Leiedal (Кортрейк, Бельгія), Industra Vaizard (Брно, Чехія) та Інституту стратегії культури у Львові. Проєкт реалізовується за грантової підтримки програми ЄС «Креативна Європа».

Поділитися